Ana Sayfa Siyaset Yozgat'ta Siyasete Damga Vuran Adaylık Açıklaması

Yozgat'ta Siyasete Damga Vuran Adaylık Açıklaması

Yozgat bu aday adaylığı açıklamasını konuşuyor. Yozgatspor Kulüp Başkanlığını Başbakanın talimatı ile mecburen yürüten TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, sessizliğini bozarak dün Ak parti’den milletvekilliği aday adaylığını kamuoyuna duyurdu.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2015 Cumartesi 11:14
Yozgat'ta Siyasete Damga Vuran Adaylık Açıklaması

Uzun süredir aday olup olmayacağı tartışma konusu olan ve bu konudaki sessizliğini bozmayan TESKOMB Genel Başkanı hemşehrimiz Abdulkadir Akgül, 2007-2011 yılları arasında milletvekilliği yaptığı AK parti’den yeniden aday adaylığını açıkladı.

Son seçimlerde listede 4’üncü sırada bulunmasına rağmen az bir oy farkıyla Meclis’e gidemeyen Akgül, “Ak Parti diğer partilere benzemez. Başbakanın dışında ne kimsenin yeri garantidir ne de birinden icazet almıştır. Ak Parti böyle bir partidir. Herkes değerlendirilir. En layık olan bir adım önde kimse o sıraya konur” dedi.

Yozgatspor Kulüp Başkanlığını Başbakanın talimatı ile mecburen yürüten TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, sessizliğini bozarak dün Ak parti’den milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Aday adaylığı başvuru belgesini İl Başkanı Harun Lekesiz’e veren Akgül, açıklamasında siyaset sürecince yaşadığı tecrübeleri özetledi. 2007 Yozgat milletvekilliği yaptığını, 2011 yılında aday olmasına rağmen az bir farkla seçimi kazanamadığını belirten Akgül,  şu açıklamaları yaptı: “Bizim 2003’e kadar çeşitli siyasi görüşlerimiz oldu. Gençliğimizin verdiği heyecan ile vatanseverlik uğrunda her türlü fedakarlıkları yapmak üzere uğraştık. Bizim gençliğimiz zamanında bizden olmayan düşmandı. İsterse kardeşin olsun düşmandı. 2003 yılında Türkiye’nin başka bir siyasi mecraya geldiğini gördük. 2003 yılından sonra gerçek milliyetçiliğin, vatan sevgisinin ne olduğunu gerçekten öğrendim.

YOZGAT BİZE ÇOK ŞEY ÖĞRETTİ

Tabi öğrenmenin gerçekten yaşı yokmuş. Ben 2007 seçimlerinde buraya geldiğimde siyaseti çok iyi bildiğimi, Türkiye’de belli bir noktaya geldiysem bu işten siyaseten epey bir bilgimin olduğunu varsayarak gelmiştim. Yozgat’a gelip Yozgat milletvekilliği yapınca hiçbir şey bilmediğimi gördüm. 4 yıl Yozgat’ta beğenmediğimiz tavrını, hareketini bugüne kadar duyduğumuz Yozgat’ta insanı olgunlaştırdı. Yozgat çok şey öğretti. Yozgat bizi biz yaptı. Onun için 2003’te Türkiye için imza atanların arkasında bizde olalım ki bundan sonra gelmiş olan nesillere kendi soyadımıza bizde Türkiye’nin inşaatında bulunan, ufkunu açan bir insanın var diye bizde bu yola başvurduk. Acemiliğimiz olmasına rağmen 2007-2011 yılında önemli işler yaptık. 2011 yılında milletvekili adayıydım ve çok az bir farkla kaybettim.

KİMSEDEN İCAZET ALMADIM

Ama milletvekilliği hiçbir zaman bitmedi. Yozgat’ın yüzde 50’si benim Ankara ilinde misafirim oldu. Ankara’ya gelen herkes bizim yanımıza uğradı. Biz onların yanında olduk. Benim gibi arkadaşlarımız aday adaylığına başvurdu. Hepsi de milletvekilliğine layık insanlar. Hepsi de bizim arkadaşımız.

Ak parti diğer partilere benzemez. Başbakanın dışında ne kimsenin yeri garantidir ne de birinden icazet almıştır. Ak parti böyle bir partidir. Herkes değerlendirilir. En layık olan bir adım önde kimse o sıraya konur. İnşallah Yozgat’ta hak ettiği bir sıralama ile hep birlikte o aday arkadaşların peşinde koşarız. Önemli olan Yozgat’ın layık olduğu yere gelmesidir.” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık