Ana Sayfa Sağlık Yozgat’ta sigaraya karşı çapraz denetimler başladı

Yozgat’ta sigaraya karşı çapraz denetimler başladı

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından il genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde sigara kullanımı ile ilgili kurallara uymayanlara toplam 10 bin 864 lira idari para cezası uygulandı.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2016 Perşembe 21:46
Yozgat’ta sigaraya karşı çapraz denetimler başladı

 Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçeler arası çapraz tütün denetimi yaptı. denetimlerde sigara kullanımı ile ilgili kurallara uymayanlara toplam 10 bin 864 lira idari para cezası uygulandı.Kapalı mekanlarda sigara içilmemesine yönelik başlatılan denetimlerin daha sağlıklı olması için bu kez il genelinde görevli 16 ekip yer değiştirerek çapraz denetim yaptı.

EŞ ZAMANLI YAPILDI

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından il genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde sigara kullanımı ile ilgili kurallara uymayanlara toplam 10 bin 864 lira idari para cezası uygulandı. Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçeler arası çapraz tütün denetimi yaptı. Tütün ve tütün ürünleri ile mücadelenin daha etkin bir şekilde yürütülmesinin sağlanması, kapalı mekanlarda tüketilmesinin önlenmesi amacıyla, il genelinde ilçeler arası eş zamanlı çapraz denetim faaliyetiyle ilgili Valilik onay verdi. Alınan onayın ardından oluşturulan 16 denetim ekibi, özellikle ikram sektöründe hizmet veren işletmeler ile eğlence hizmeti veren toplam 657 işletmede denetleme yaptı.

 10 BİN 864 LİRA CEZA KESİLDİ

 Faaliyet sonrasında kanuna muhalefet eden 6 işletme ile 8 vatandaşa ‘Kabahatler Kanunu’ kapsamında toplam 10 bin 864 lira idari para cezası uygulandı. Denetimler esnasında ekipler, ziyaret edilen işletmelere Kanun uygulamaları hakkında bilgilendirme yaptı, işletmelerde bulunması gereken afişlerin dağıtımı gerçekleştirildi. Tütün ve tütün ürünleri ile daha başarılı bir şekilde mücadele edebilmek amacıyla denetimlerin devam edeceği ifade edildi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Türkiye'de ilk açılan Yozgat Şehir Hastanesi kaç hastaya baktı?

Türkiye'de ilk açılan Yozgat Şehir Hastanesi kaç hastaya baktı?

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık