Ana Sayfa Güncel Yozgat’ta sigara denetimleri ne alemde?

Yozgat’ta sigara denetimleri ne alemde?

Yozgat İl genelinde 657 işletme sigara denetiminden geçti.  6 işletme ile 8 vatandaşa 10 bin 884 TL idari para cezası kesildi.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2017 Perşembe 15:21
Yozgat’ta sigara denetimleri ne alemde?

Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Dr. M. Akif Karaarslan, tütün ve tütün ürünleri ile mücadelenin daha etkin bir şekilde yürütülmesinin sağlanması, kapalı mekanlarda tüketilmesinin önlenmesine yönelik İl Merkezi ve ilçelerde denetimlerin devam ettiğini söyledi.

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaarslan, kapalı mekanlarda tütün ve tütün mamullerinin tüketilmesinin önlenmesi amacıyla, il makamının olurlarıyla Yozgat genelinde ve ilçelerde de sigara denetimlerinin devam ettiğini belirtti.

 Dr. Karaarslan, konuya ilişkin şunları söyledi: “İl genelinde 16 denetim ekibimizin katılımıyla gerçekleştirilen faaliyetlerde özellikle ikram sektöründe hizmet veren işletmeler ile eğlence hizmeti veren toplam 657 işletme sigara denetiminden geçti.

Faaliyet sonrasında 4207 sayılı Kanuna muhalefet eden 6 işletme ile 8 vatandaşımıza Kabahatler Kanununa göre 10 bin 864,00 TL idari para cezası uygulanmıştır. Denetimler esnasında ekiplerimizce ziyaret edilen işletmelere 4207 sayılı Kanun uygulamaları hakkında bilgilendirme yapılarak işletmelerde bulunması gereken afişlerin dağıtımı gerçekleştirildi.

4207 sayılı Kanun Uygulamaları kapsamında Tütün ve Tütün Ürünleri ile daha başarılı bir şekilde mücadele edebilmek amacıyla denetimlerimiz kapsamında bu tarz uygulamalar devam edecektir. Ayrıca vatandaşlarımızın sigaradan kurtulmalarına yardımcı olmak için Kanser Erken Teşhis Tedavi ve Eğitim Merkezi (KETEM)’e davet ediyoruz.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yozgatlı gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yozgatlı gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık