Ana Sayfa Güncel Yozgat’ta sıcaklık eksi 20 derecenin altına düştü!

Yozgat’ta sıcaklık eksi 20 derecenin altına düştü!

Türkiye’yi etkisini altına alan ve hayatı olumsuz yönde etkileyen soğuk ve yağışlı havalardan Yozgat’ta payına düşeni fazlasıyla aldı.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2016 Çarşamba 12:48
Yozgat’ta sıcaklık eksi 20 derecenin altına düştü!

Soğuğa fazla yabancı olmayan, ancak neredeyse son yılarda böylesine durumları unutan Yozgat için özellikle geceleri hissedilen sıcaklıkların -20’ye kadar düşmesi yaşamı tam anlamıyla felç etti.

Yozgat son üç gün içerisinde ölçülen sıcaklıklarla birlikte Türkiye’de bu konuda rekor kıran iller arasında yerini aldı. Türkiye’yi etkisini altına alan ve hayatı olumsuz yönde etkileyen soğuk ve yağışlı havalardan Yozgat’ta payına düşeni fazlasıyla aldı. Soğuğa fazla yabancı olmayan, ancak neredeyse son yılarda böylesine durumları unutan Yozgat için özellikle geceleri hissedilen sıcaklıkların -20’ye kadar düşmesi özellikle fakirin sıkıntısını da arttırdı.

GİYİME DİKKAT

Aşırı soğuklar nedeniyle genelde kapalı mekanları tercih eden, çok zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayan Yozgatlılar, çıktıkları zaman da dikkati elden bırakmamaya özen gösteriyorlar. Vücut ısısını korumanın böylesine havalarda önemli olduğuna dikkat çeken uzmanlar, o nedenle sıkı giyinilmesi, çok gerekli olmadıkça dışarıda fazla durulmaması uyarısında bulundular.

SOĞUKLA GELEN TEHLİKE

Kar yağışının ardından baş gösteren ayazlar, yüksek böl gelerdeki yaban hayatını da tehdit etmeye başladı. Dağlarda beslenme şansı kalmayan keklik, tilki, kurtlar yerleşim birimlerine, yol ve su kenarlarına inmeleri bazı tehlikeleri de beraberinde getirdi. Dağlarda beslenme imkanı kalmayan ve yakın yerleşme merkezlerine inme ihtimallerine karşı yetkililer, vatandaşların dikkatini çekti. Daha önceki yıllarda olduğu gibi yaban domuzlarının Çamlık’tan şehre gelebileceğini açıklayan yetkililer, dikkatli olunmasını tavsiye ettiler.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yavuz Bahadıroğlu kimdir, neden vefat etti, kaç yaşındaydı, gerçek ismi neydi?

Yavuz Bahadıroğlu kimdir, neden vefat etti, kaç yaşındaydı, gerçek ismi neydi?

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık