Ana Sayfa Kültür Sanat Yozgat’ta Sanata Hemşire Dokunuşu

Yozgat’ta Sanata Hemşire Dokunuşu

Şefaatli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nejla Pınarcı yaptığı tablolarla insanları büyülüyor. 10 yıldır hemşirelik yapan 42 yaşında iki çocuk annesi Pınarcı, yaptığı tabloları birçok ilde açılan karma sergilerde beğeniye sundu.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2016 Pazar 01:12
Yozgat’ta Sanata Hemşire Dokunuşu

 Ortaokulda iken resim yapmaya başlayan ve ilk sergisini lisede açan Pınarcı, “Sanat, insanın iç dünyasının dışa açılan kapısıdır. Çocuklarımızı küçük yaşta yönlendirmek, onların gelişimi için çok önemli. Ne olursa olsun hayallerinizden vazgeçmeyin, çünkü hayat çok kısa” dedi.

Sağlık sektöründe çalışan Necla Pınarcı bunun yanında resim sanatına da olan ilgisini hiçbir zaman ikinci plana atmadı.

KÜÇÜKKEN RESSAM VE HEMŞİRE OLMAK İSTERDİM

Ankara, Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Mardin’de de yapmış olduğu yağlı boya tablolarla sergilere katılan Nejla Pınarcı, küçüklüğünden beri hemşire ve ressam olmayı çok istediğini, bunun ikisini de gerçekleştirdiğini söyledi. Sağlık sektöründe çalışmış olmasına rağmen sanata olan yakınlığını sürdüren Pınarcı, “Ailem resim yapmamı çok desteklemedi, ben gizlice konservatuvar mülakatlarına katılıp kazandım, ailemin isteği üzerine 2. Sınıfta bırakarak, küçüklük hayalim hemşirelik eğimine yöneldim. Ama asla resim yapmayı bırakmadım. Lise öğretmenim sağlıkla sanat iç içe derdi, dün gibi hatırlıyorum, hocam sağlıkla sanatı bir arada kullanan ender insanlardandır” dedi.

HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN

Sanat, insanın iç dünyasının dışa açılan kapısı olduğuna dikkat çeken Pınarcı, “Çocuklarımızı küçük yaşta yönlendirmek, onların gelişimi için çok önemli. Ne olursa olsun hayallerinizden vazgeçmeyin, çünkü hayat çok kısa” şeklinde konuştu. Şefaatli ilçesinde de sergi açan ve herkesi yaptığı birbirinden güzel eserlerle büyüleyen Pınarcı, renklerin dans ettiği bir tuvalden, sağlığın içinden çıkan ender insanlardan biri olarak dikkat çekiyor.

SANAT RUHA DOKUNUR

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca; “ Sağlık; sadece bedenin değil, ruhun da iyi olma durumudur. Sanat, ruha dokunur. Sanat; doğa sevgisi, evren sevgisi ve insan sevgisi demektir ayrıca. Sanat, inceliktir ve hayata farklı, daha duyarlı bakmamızı sağlar. Şefaatli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Nejla Pınarcı’yı başarılarından dolayı kutluyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık