Ana Sayfa Güncel Yozgat'ta park yasağına 'EDS'li takip

Yozgat'ta park yasağına 'EDS'li takip

Yozgat Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü daha önce park yasağı ilan ettiği yeni meydan yerini Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) ile takip edecek. Belediye, İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kullanılan Elektronik Denetleme Sistemi cihazından satın alarak trafik hizmetlerinde kullanmaya hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2017 Perşembe 23:15
Yozgat'ta park yasağına 'EDS'li takip

Saat kulesi çevresine kurulacak sistem ile Halkbank önünden yeni meydan yerine kadar olan kısımda park yasağına uymayan araç sahiplerine  otomatik ceza kesilecek.  Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan trafik zabıtası park yasağı olan yerlerde park eden araç sahiplerine 109 lira, otoparka çekilen araçlara ise 50 lira para cezası uyguluyor. 

CİDDİ BİR MEMNUNİYET VAR

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, yeni meydan yerinin trafiğe kapatılması ile orada bulunan esnaf ve caddeyi kullanan vatandaşların ciddi bir memnuniyeti olduğunu kaydetti.

Akgün, orada oluşan ahengin bozulmaması için saat kulesinin meydan yerine bakan kısmın araç trafiğine kapatıldığını hatırlattı.

YASAĞA UYULMUYOR

Cadde boyunca park yasağı uygulandığını dile getiren Ahmet Akgün, yasağa uymayan bir çok araç olduğunu ifade etti.

Akgün, "Sürekli o kısımda ekip bulundurmak zorunda kaldık. Bu durumdan memnun olmadığımız için oraya Elektronik Denetleme Sistemi  kuracağız. Buna ihtiyaç duymuyorduk ama son zamanlarda orada oluşan sıkışıklıktan dolayı böyle bir karar aldık. Bu sorunu ancak bu şekilde çözebileceğimize inandık. İlerleyen süreçlerde orada bir kamera sistemimiz olacak. Oraya park eden araçlara cezai işlem uygulanacak" diye konuştu.  

EMNİYETTEN DAHA İLERİDEYİZ!

Ahmet Akgün, trafik hizmetleri konusunda İl Emniyet Müdürlüğünden daha ilere olduklarını vurguladı.

Akgün şöyle konuştu; "Bu sistemi Halkbank’ın önünden meydan yerine kadar olan bölümde kuracağız. Bizim trafikle ilgili olan bütün işlemlerimiz emniyet ile birlikte istişareli bir şekilde yürüyor. Ama bizim Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz emniyetin çok önüne geçmiş durumda. Hatta trafikle ilgili bir sorun için emniyet arandığında direk bize yönlendirmeye başladılar. Bu durum bizim ekibimizin yoğunluğunu arttırıyor. İlave ekipler koymak durumunda kalıyoruz. Ciddi mesailer harcıyoruz. Biz yine de Emniyet ile birlikte koordineli bir şekilde yürütüyoruz" 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık