Ana Sayfa Güncel  Yozgat’ta neredeyse iki gün boyunca hiç durmadan yağdı

 Yozgat’ta neredeyse iki gün boyunca hiç durmadan yağdı

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı Yozgat genelinde de hayatı olumsuz etkiliyor. İki gün boyunca neredeyse hiç dinmeyen yağış, Kent’i beyaz örtü altında bıraktı.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2016 Çarşamba 11:24
 Yozgat’ta neredeyse iki gün boyunca hiç durmadan yağdı

Belediye ekipleri ulaşımda aksaklık yaşanmaması için yoğun gayret sarfederken, halk duruma adapte olmuş gözüküyor. Öyle ki, kuşları yemlemekten dahi geri kalınmıyor.

Kar yağışı tüm yurtta olduğu gibi Yozgat’ta da etkisini göstermeye başladı. Dün sabahın ilk ışıklarında iş yerlerini açan esnaf, uzun süredir beklenilen kışın yeni geldiğini dile getirdi. Tüm yurdu etkisi altına almaya başlayan kar yağışı Yozgat’ta da hayatı olumsuz etkiliyor. İl merkezinde ve merkeze bağlı köylerde okullara bir gün ara verilirken, esnaf da iş yerlerini açmak için biriken karları temizliyor.

Soğuk havada yiyecek sıkıntısı çeken sokak hayvanlarını da unutmayan esnaf, şehrin belirli yerlerine yem bırakıyor. İş yerinin önünde kuşlara her gün yem bıraktığını belirten Emrah Okkalı isimli esnaf, “Kuşları her gün yemliyoruz, hayvanlar aç kalmasın. Bayat ekmekleri köpeklerimiz için koyuyoruz. Bu bizim görevimiz, sadece bizim değil tüm vatandaşların görevi. Vicdan merhamet duygusu bu Allah rızası için hayvanlarımızı besliyoruz” dedi.

 Nuh Temiz isimli esnaf ise, “Yozgat beklediğimiz kış daha yeni geldi. Beklediğimiz kar yağmıyordu. Durumdan memnunuz keşke daha çok yağsa, yarım metre kar olsa da biz de dükkanımızın önünü her gün temizlesek” şeklinde konuştu. Diğer yandan ise karayolları ekibi ana yollarda Yozgat Belediyesi ise şehir merkezinde sürücülerin zorluk yaşamaması için kar temizleme çalışması yapıyor. Belediye çalışanları ise kaldırımları temizleyerek vatandaşların ulaşımını kolaylaştırıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık