asdas

Ana Sayfa Siyaset Yozgat’ta MHP’den Çok Sert Özerklik Çıkışı

Yozgat’ta MHP’den Çok Sert Özerklik Çıkışı

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ethem Sedef, HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın dokunulmazlıklarının kaldırılması için Cumhurbaşkanı tarafından ortaya attığı talebe destek verdi.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2016 Çarşamba 12:33
Yozgat’ta MHP’den Çok Sert Özerklik Çıkışı

Yılanın başının ezilmesinin gerekliliğine değinen Sedef, “Biz bu konularda zamanında uyarılarımızı yapmıştık ama dinlemediler. Bize hayırcı diyenlere söylüyoruz biz vatanın birlik ve bütünlüğü için evet demesini de biliriz. Bana göre dokunulmazlıkların kaldırılması yeterli olmaz. HDP’nin kapatılması yönünde yargı sürecinin de başlatılması gerekir” dedi.

HDP tarafından yapılan özerklik açıklamalarına tepki gösteren Sedef, devletin içinde bir gecekondu kurulmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

ÖZERKLİĞİ RÜYALARINDA GÖRÜRLER

Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan terör olaylarına değinen Sedef, "Bu ülkenin birliğine ve bütünlüğüne dönük bu aymak açıklamaların hiç bir hükmü yoktur" dedi. Sedef, HDP tarafından yapılan özerklik açıklamalarına tepki göstererek şöyle konuştu: "Devletimizin içinde bir gecekondu kurulmasına izin vermemiz mümkün değildir. Bu coğrafyayı vatan yapanlar, millet olarak kardeşçe yaşayacaktır."

Başkanlık sisteminin bir üst yapı olduğunu, bunun alt yapısının eyalet ve özerklik olduğunu belirten Sedef, AKP hükümetini eleştirerek, bu yönde yapılan açıklamaların hendek kazanlara cesaret verdiğini kaydetti. Sedef, "Türkiye'nin sistemini değiştirmek tamamen terör örgütünü ve bu coğrafyada yapılacak ameliyatı meşrulaştırmaktır" diye konuştu. Dokunulmazlıklara yönelik sorulara cevap veren Sedef, "Benim askerim kurşunlanacak, Kürdistan talebi dile getirilecek, siyasetçiler teröristleri cesaretlendirecek ondan sonra bunun adına siyaset diyeceksin. Terörü bölünmeyi meşru gösteren hiçbir siyasetin meşruiyeti yoktur" şeklinde konuştu.

BİZ HAYIRCI DEĞİLİZ

Ülkenin geleceğiyle ilgili yaptıkları her uyarıda haklı çıktıklarını belirten Sedef, “Her konuda haklı çıktık. Öngörü hatası yapmadık. 2015 yılının en unutulmayacak aldatması bizim hayırcı olduğumuz iddiasıdır. Biz hayır demesini de, evet demesini de iyi biliriz. Türklüğün hayrına itirazlarımız hayırcılıksa evet, hayırcıyız. Belki kendimizi iyi anlatamadık. Hayırcı olarak afişe edilmemizin sebebi ne olursa olsun, dersini çıkardık. İhanet köşe başlarını tuttu dediğimizde hayırcı diyorlardı.

''YILANIN BAŞI KÜÇÜKKEN EZİLMELİ''

Yanlış hesap sonunda Türk milletinden dönecektir. Özyönetim bölünme, ayrılmadır, yılanın başı küçükken ezilmelidir. MHP milli bir sorumlulukla ihanete sonuna kadar direnecektir."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık