Ana Sayfa Yaşam Yozgat’ta Mevlit Kandili coşkusu

Yozgat’ta Mevlit Kandili coşkusu

İslam Alemi için müstesna zaman dilimlerinden olan Mevlid Kandili coşkuyla idrak edildi. Hz. Muhammed’in (S.A.V.) doğum günü sebebiyle camilere akın eden cemaat, namazlarını kıldıktan sonra okunan Mevlidi Şerif ve Kur’an-ı Kerim dinledi. Müslümanlar daha sonra dua için ellerini semaya kaldırdı.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2016 Pazar 21:20
Yozgat’ta Mevlit Kandili coşkusu

Peygamber Efendimiz’in Alemlere Rahmet olarak gönderilmesinin 1445’nci yılı dolayısıyla düzenlenen kandil programlarına vatandaş yoğun ilgi gösterdi.

BÜTÜN CAMİİLER DOLDU TAŞTI

 Büyük Camii, Bilal Şahin Külliyesi, Abdülhamit Han Camii olmak üzere vatandaşlar düzenlenen kandil programına katılmak, bu mübarek gecenin feyzinden yararlanmak amacıyla camilere akın etti. Çapanoğlu Camii’ne akın eden genç, yaşlı, kadın, erkek binlerce kişi yatsı namazı öncesi verilen vaazı dinledi. Camilerde Hazreti Muhammed’in doğum yıldönümü nedeniyle Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Vaazları dinleyen vatandaşlar, Hazreti Muhammed için hep birlikte dua etti. Küçük yaşta çocukları ile camiye gelen bazı vatandaşlar, çocuklarının da bu havayı yaşaması için onları camiye getirdiklerini belirttiler.

 MEVLİT OKUTULDU

Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de düzenlenen kandil etkinliğine öğretmenleri gözetiminde katılarak destek sağlamayı ihmal etmedi.

Mevlit Kandili münasebetiyle Yozgatlılar camilere akın ederken, Yozgat Çapanoğlu Büyük Camii’nde mevlit programı düzenledi. Programda İmam Hatip Lisesi öğrencileri Kuran’ı Kerim okuyup, ilahiler söyledi. Mevlit sonunda ise bütün cemaat ellerini semaya açarak, Mevlit Kandili’nin ülkemize, İslam alemine ve bütün dünyaya birlik, beraberlik, barış ve huzur getirmesi için dua etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık