Ana Sayfa Ekonomi Yozgat’ta işyeri temsilcileri sertifikalanıyor

Yozgat’ta işyeri temsilcileri sertifikalanıyor

Yozgat’ta Eğitim Bir-Sen iş yeri temsilcilerine hizmet içi eğitim semineri verildi. 

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2017 Pazar 21:07
Yozgat’ta işyeri temsilcileri sertifikalanıyor

Yozgat Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kenan Şerefli, ilçelerde gerçekleştirdikleri eğitimin ardından, merkezdeki işyeri temsilcilerine eğitim verildiğini söyledi. 

 

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Kenan Şerefli, ”Türkiye’nin en büyük emek ve özgürlük hareketi olarak gücümüze güç katmak ve yetkimizi pekiştirmek adına çalışmalar yapmayı sürdürüyoruz. Teşkilatımızı daha diri, daha canlı tutabilmek, alanda gücümüze güç katabilmek ve sesimizi daha gür bir şekilde çıkarabilmek adına Teşkilat Eğitimleri gerçekleştirdik. Merkez ve ilçelerimizdeki temsilcilerimizin hepsine bu eğitimin verilmesi noktasındaki planlamamızı yaptık. Eğitimlerimizi tamamlayarak, işyeri temsilcilerimize sertifikalarını takdim ettik” dedi. 

Şerefli, “ Okullarda sorunlar tespit edilmeden çözüm, teşhis olmadan tedavi olmaz. Bu anlayışla birçok faaliyet gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Sendika olarak kurulduğumuzdan beri hep çözümün tarafında olduk. Öneriler sunarak, bilimsel çalışmalar yaparak sorunların çözümüne katkıda bulunduk ve bu yöndeki çabalarımız, mücadelemiz aralıksız devam etmektedir” ifadelerini kullandı. 

“MÜFREDATLARLA İLGİLİ ÇOK CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR” 

Hizmet sendikacılığı yaptıklarını ifade eden Şerefli, “Yaşasın, kahrolsun sloganlarıyla sendikacılık yapma devri bitmiştir. Bir problem varsa önce meseleyi, sonra çaresini ortaya koyacaksınız. Şu anda gündemde olan ve birilerinin bağırmaya başladığı müfredatlarla ilgili çok ciddi çalışmalar yapılıyor. Bununla ilgili ciddi bir kitap hazırladık ve Milli Eğitim Bakanına teslim ettik. 50 akademisyen, 400 öğretmen tarafından hazırlandı. Çünkü bu işin sıkıntılarını arazide olan arkadaşlar biliyor. Müfredatlarda, erdemli insanlar, ülkesini, milletini seven, diline, dinine, ırkına, rengine bakmadan mazlumlara yardım eden çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Paylaşmayı çocuklarımıza nasıl öğretiriz? Bunu müfredatların içine serpiştirelim ve buradan çocuklarımız erdemli insan olarak yetişsin” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık