Ana Sayfa Yozgat Yozgat’ta işlenen cinayetin aydınlanmasını istiyorlar

Yozgat’ta işlenen cinayetin aydınlanmasını istiyorlar

Bekçi olarak çalıştığı işyerinde arkadaşı tarafından kafasına sopayla vurularak öldürülen 67 yaşındaki Ali Yağız’ın yakınları suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyor. Cinayet zanlılarının yakalanan bir kişiden ibaret olmadığını iddia eden Yağız’ın yakınları, adaleti göreve davet etti.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2016 Cumartesi 23:48
Yozgat’ta işlenen cinayetin aydınlanmasını istiyorlar

Çalıştığı işyerinde arkadaşı tarafından kafasına aldığı darbeler sonucu öldürülen Ali Yağız’ın yakınları, zanlıların bir kişi olmadığını iddia ederek, diğerlerinin de yakalanmasını istedi.

CİNAYETİ BİR KİŞİ

İŞLEMEDİ İDDİASI

Edinilen bilgilere göre, bir inşaatta bekçi olarak çalışan Ali Yağız, aynı iş yerinde çalışan N.Ç. (38) ile arasında bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu, başından aldığı darbelerle 12 gün süren yoğun bakım tedavisinin ardından hastanede hayatını kaybetmişti. Yağız için dün Çapanoğlu Büyük Camii’nde ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılındı. 5 çocuk babası olan Ali Yağız’ın tabutunun başında gözyaşı döken yakınları cinayet sonrası tutuklanan N.Ç.’nin olayı tek başına gerçekleştirmediğini iddia ederek zanlıların tamamının cezalandırılmasını istedi.

Amcasının inşaatlarda bekçilik yaparak geçimini sağladığını, kalp hastası ve kendi halinde bir insan olduğunu söyleyen Urguya Koçyiğit, olay sonrası bir kişinin tutuklandığını belirterek, cinayetin biri mülteci üç kişi tarafından işlendiğini öne sürdü.

ALACAK VERECEK DAVASI VARDI

Kavga ettiği kişilerle amcası Ali Yiğit arasında alacak verecek davası olduğunu anlatan Koçyiğit, şunları kaydetti: “Olaydan bir gün önce bir para davaları olmuş. Borç davası olayı varmış. Ertesi günü, pazar günü de kimse çalışmıyormuş. Üç kişi gelmişler yemek yiyeceklermiş, amcam 'burayı süpürdüm yan tarafta yiyin' demiş, 'burası benim odam' demiş. O sırada aralarında bir arbede yaşanmış. Ondan sonra bu üç kişi amcamın kafasına öldüresiye vurmuş. Hastaneye de ölü bir şekilde bir getirip bırakmış. Orada kalbini çalıştırmışlar ameliyata almışlar. Ama geldiğinde bitkisel hayattaydı, 12 gün yoğun bakımda kaldı. Yapılacak hiçbir şey yoktu. Doktor raporunda da var kafatasının kemiklerini cımbızlarla temizlemişler.”

İKİ KİŞİ DAHA VAR

Olay sonrası bir kişinin yakalandığını hatırlatan Koçyiğit, olaya karıştığını öne sürdüğü diğer iki kişinin de yakalanmasını istedi. Amcasının vahşice öldürüldüğünü ifade eden Elif Nur Koçyiğit de cinayetin planlı işlenmiş olabileceğini ileri sürdü.

Amcasından daha önce borç para alan üç kişinin, ikinci kez borç para istediğini ve amcasının evde eşine anlattığını söyleyen Koçyiğit, olayla ilgili şunları anlattı: “Amcam zaten kalp hastası ve 67 yaşında. İnşaat ıssız bir yerde. Oraya üç kişinin pazar günü çalışmadıkları halde yemek yemek için gitmeleri tamamen bilinçli yapılmış bir şey. Telefon kayıtlarında da bulundu olay olduğunda bir tane bayan arıyor 'adamın birini öldüresiye dövüyorlar, yetişin' diye. Ambulans dahi çağırmamışlar. Vahşet, canavarlık. Adamı hayvan gibi tepmişler arabanın içerisine hastanenin önüne atıp gidiyorlar. İlk geldiğinde başına bir şey düştü demişler, memurlar sıkıştırınca getirenler söylemişler, 'biz yaptık, biz vurduk' demişler. Bize bunları görenler, memurlarının anlatması. Biz parçaları birleştirerek buna ulaşıyoruz.”

Darp sonrası amcasının ifade verecek durumda olmadığını kaydeden Koçyiğit, olaya karıştığını iddia ettiği biri mülteci diğer kişinin de yakalanarak cezalandırılmasını istedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık