Ana Sayfa Güncel Yozgat'ta ısıtmalı dolmuş durakları geliyor

Yozgat'ta ısıtmalı dolmuş durakları geliyor

Yozgat Belediyesi’nce kış mevsiminde şiddetli soğukların yaşandığı kentte vatandaşların araç beklerken üşümemeleri için ısıtmalı dolmuş duraklarını devreye sokmak üzere hazırlıklarını tamamladı.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2017 Pazartesi 15:43
Yozgat'ta ısıtmalı dolmuş durakları geliyor

Yozgat Belediyesi’nce kış mevsiminde şiddetli soğukların yaşandığı kentte vatandaşların araç beklerken üşümemeleri için ısıtmalı dolmuş duraklarını devreye sokmak üzere hazırlıklarını tamamladı. Cumhuriyet Alanı’nda konuşlandırılan bir durak halkın tanıtımına sunuldu. Belediye Başkanı Kazım Arslan, bundan böyle vatandaşların soğuk kış şartlarında dolmuş beklerken üşümeyeceğini belirterek, “Yozgat gibi kış mevsiminin sert geçtiği şehirlerde bu tür duraklar bir ihtiyaç. Duraklar şimdilik yoğun olarak kullanılan güzergâhlarda 10 noktada kurulacak. Isıtmalı durak sayısı zamanla artabilir” dedi.

Başkan Arslan, toplu ulaşım sistemini kullanan vatandaşların iklim koşullarından en az etkilenmesini sağlamak ve daha konforlu bir biçimde seyahat edebilmelerini sağlamak maksadıyla 10 adet ısıtmalı durak alındığını kaydetti. Arslan, ihale yoluyla satın alınan durakların belirlenen bölgelere monte edilip, hizmete açılacağına vurgu yaparak, ‘’Durak içerisinde yine kütüphanemiz olacak. Dolmuş beklerken kitap-gazete okuyabilecekler. Türkiye’nin farklı illerinde bu tip duraklar var ama bu kadar konforlu ve teferruatlı olarak ilk Yozgat’ta hizmete sunulacak. Önemli olan bunların kalıcı olmasıdır. Bunu da vatandaşlarımız kendi malı gibi koruyarak sağlayabiliriz’’ diye konuştu.

YORUMLAR
  • yorum2017-07-17 16:23:21Kys

    normal duraklar bitti de ısıtmalısı mı kaldı? yozgat'ın tüm otobüs duraklarında kapalı bekleme alanları olmalıdır ancak ne yazık ki sınırları sayıda bekleme durağı mevcut. tüm otobüs duraklarında kapalı bekleme alanı olmalı

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık