Ana Sayfa Siyaset Yozgat'ta ince hesaplar yapılıyor

Yozgat'ta ince hesaplar yapılıyor

Haziran ayında yapılacak olan seçimler öncesinde AKP yerini korumak, MHP ve CHP ve İYİ Parti’de Meclis’e en az bir vekil göndermenin hesaplarını yapmaya başladı.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2018 Cumartesi 23:45
Yozgat'ta ince hesaplar yapılıyor

Partilerin milletvekilliği listeleri bazı isimlerin de yarışa dahil olması gibi bir durumu beraberinde getirdi. Halk, 16 yıldır iktidar olmasına rağmen Yozgat’a beklenilen yatırımları yapmadığı gerekçesiyle kızgın olduğu Ak Parti’ye eğer 2015 Haziran ayında yapılan seçimlerde olduğu gibi mesaj gönderirse o zaman Meclis’e giden milletvekili dağılımında değişiklik yaşanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Haziran ayında yapılacak olan seçimler öncesinde AK Parti yerini korumak, MHP ve CHP ve İYİ Parti’de Meclis’e en az bir vekil göndermenin hesaplarını yapmaya başladı.

AK PARTİ ZORU KOVALAYACAK

Bekir Bozdağ’ın bir önceki seçimde olduğu gibi liste başı olduğu Ak Parti yine 4-0 hedefi ile yola çıkacak. Listesinde 2 eski, 2 yeni isme şans tanıyan Ak Parti’nin bunu başarması için önceki seçimlerin aksine bir performans sergilemesi beklenilecek.

MHP’DE HEDEF 2 VEKİL

2015 yılı Haziran seçimlerinde 70 bin oy almasına rağmen bu rakamın Kasım ayında yarı yarıya düşmesiyle Meclise vekil gönderemeyen MHP’de ise hedef en az 2 adayla temsil edilmek olarak belirlendi. Şu ana kadar daha önceki seçimlerin aksine büyük bir teveccühün olduğu MHP’de ilk sırada Ethem Sedef, ikinci sırada ise Yusuf Mertoğlu’nun bulunmasının oy oranına da yansımasına kesin gözüyle bakılıyor.

CHP’NİN İŞTAHI KABARDI

AK Parti’nin ve her ne kadar birlikte hareket ediyor olsalar da İYİ Partinin listesi en fazla CHP’nin iştahını kabartıyor. Özellikle İl merkezinde sevilen bir isim olan Ali Keven’in partisinin oy’larını ne kadar yükseltebileceği merak konusu olmaya başladı. Kazanması için ortakları ile birlikte 50 bin’i yakalaması gerekecek olan Keven eğer bunu başarırsa o zaman tam 16 yıl sonra CHP Meclis’e vekil gönderecek.

Yapılan tüm ince hesaplara rağmen Yozgat’ta Meclis’e gidecek olan milletvekili dağılımının AK Parti Parti lehine 3, MHP lehine de 1 olarak tecelli etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Ak parti listesine henüz ilk dakikalarda verilen tepkilere bakılırsa listelerin Ak Parti lehine 2, MHP ve CHP lehine de 1, 1 olması öngörülüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık