Ana Sayfa Güncel Yozgat’ta giderek sular ısınmaya başlıyor!

Yozgat’ta giderek sular ısınmaya başlıyor!

Siyasi kulislerle birlikte iş dünyasında seçim hazırlıkları bütün hızıyla sürüyor.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2017 Pazar 21:15
Yozgat’ta giderek sular ısınmaya başlıyor!

Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da referandum için hazırlıklara başlandı. Nisan ayında yapılması planlanan referandum ile birlikte erken seçim kulislerde konuşulurken, Yozgat’ta iş dünyası bir yandan TSO seçimlerine odaklanıyor. 

Günaydın Yozgat Gazetesi’nin haberine göre, Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta siyasi ve iş dünyasında hareketlilik yaşanıyor. 

Partili Cumhurbaşkanlığı yolunu açan anayasa değişikliği paketi TBMM Genel Kurulu’nda ikinci tur oylamada kabul edilirken, Türkiye’yi referandum süreci bekliyor. 

AK Parti, “Güçlü Meclis, güçlü Cumhurbaşkanı” ve “istikrar” konusunu öne çıkaran bir kampanyaya hazırlanıyor. Partinin seçim işleri başkanlığı, TBMM’de ki ikinci tur oylamanın hemen ardından toplantı yaparak, hazırlıkları değerlendirdi. 

AK PARTİ ŞİMDİDEN ÇALIŞMAYA BAŞLADI

AK Parti, Cumhurbaşkanlığı sistemini içeren Anayasa değişikliğinin halka iyi anlatılabilmesi için çalışmalara şimdiden başladı. Koalisyonlar döneminin geride kalmasının beraberinde istikrar garantisi getireceği, değişiklikle yasamanın da yürütmeyi tam olarak denetleyebileceği vurgulanacak.

 HER ŞEY 'AYRI' OLACAK

TBMM’de anayasa değişikliği paketini birlikte savunan AK Parti ile MHP “evet” için “ayrı, ayrı” kampanya yürütecek. “Hayır” diyen CHP ile HDP de “ayrı” kampanyalar yapması bekleniyor.

Anayasa paketinin TBMM’den geçmesinden sonra referandum süreci başlarken, başkent kulislerinde referandum taktikleri konuşulmaya başladı.  Anayasa ile ilgili referandumun Nisan ayı içerisinde yapılması planlanıyor. 

Siyasi kulislerde referandum planları yapılırken, erken seçimde konuşulmaya başlandı. Erken seçimin yapılması küçük bir ihtimal olmasına rağmen, siyasilerin B planıyla devreye sokulabileceği üzerine duruluyor. 

İŞ DÜNYASINDA  SEÇİM HAZIRLIĞI 

Siyasi kulvarda devam eden referandum hazırlıklarının yanı sıra iş dünyası da farklı bir hazırlık içerisine girdi. Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nda bu yıl yapılacak seçimler için kulislerde oldukça hareketli. Referandum sonrası yapılması beklenen TSO seçimlerinde, iş dünyası patronlarını belirleyecek. TSO için ismi geçen adaylar çalışmalarını sürdürürken, seçimlerin Haziran yada Kasım ayında yapılması bekleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık