Ana Sayfa Güncel Yozgat'ta FETÖ davalarında 5 tahliye kararı

Yozgat'ta FETÖ davalarında 5 tahliye kararı

Yozgat’ta FETÖ yapılanmasıyla ilgili yürütülen davalar kapsamında yargılamalar tüm hızıyla devam ediyor.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2018 Cuma 19:04
Yozgat'ta FETÖ davalarında 5 tahliye kararı

Yozgat Ağır Ceza Mahkemesindeki görülen duruşmaya 7’si tutuklu toplam 9 sanığın yargılanmasına devam edilirken, "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklu Turgay Ş, Eftal K, Cemil T, Osman G, Orhan Ö. ve Necdet D. ile tutuksuz sanıklar Orhan K. ve Süleyman B. ile avukatları hazır bulundu.

SANIKLARDAN BİRİ SEGBİS’LE  DURUŞMAYA KATILDI

 Münevver T. ise duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Tanıkların dinlenmesinden sonra sanıklar ve avukatları savunma yaptı. Sanıklardan Orhan Ö, üniversitede araştırma görevlisi olduğunu ve araştırma görevlileri arasında sohbetler düzenlediklerini anlattı.

FETÖ ELEBAŞININ VİDEOLARINI İZLEMİŞLER!

Genelde eylül, ekim gibi sohbet toplantılarının başladığını ve mayıs ayına kadar sürdüğünü ifade eden sanıklardan Orhan Ö, toplantıları yaklaşık 3 haftada bir yaptıklarını, normal sohbetlerin dışında FETÖ elebaşı Gülen’in videolarını izlediklerini, sohbet gruplarına öğretim görevlilerinden A.G.’nin de katıldığını, son olarak sohbetlerin 2016 yılına kadar bu devam ettiğini söyledi.

MAHKEME HEYETİNDEN 5 TAHLİYE KARARI

Diğer sanıklar, önceki savunmalarını tekrar ettiklerini belirterek, tahliye ve beraatlerini istedi. Mahkeme heyeti, sanıklardan Eftal K, Orhan Ö, Osman G, Turgay Ş. ve Necdet D'yi tahliye etti. Diğer sanıkların süre istemesi üzerine dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşma 20 Şubat'a ertelendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık