Ana Sayfa Yaşam Yozgat’ta engellilere dikkat çekilecek

Yozgat’ta engellilere dikkat çekilecek

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Yozgat Valiliği tarafından “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” için hazırlanan bir dizi program, bugün Yozgat Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde gerçekleştirilecek.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2016 Pazar 23:11
Yozgat’ta engellilere dikkat çekilecek

 Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Mehmet Cemil Erkan, engelli vatandaşların sorunlarının aşılabilmesinin her bireyin engellilere yönelik farkındalığını artırmakla mümkün olacağına dikkat çekti.

Yozgat’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlama Programı, bugün saat 14.00’da başlayacak. Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından organize edilen programa Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ta katılacak.

ZENGİN PROGRAM

 Engelli vatandaşlara yönelik farkındalığın artırılması gerektiğini belirten Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Mehmet Cemil Erkan, engelli vatandaşların sorunlarının aşılabilmesinin her bireyin engellilere yönelik farkındalığını artırmakla mümkün olacağına dikkat çekti.

Erkan, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tek derdimiz engellilere yönelik farkındalık oluşturmak. Engellilerin karşılaşmış oldukları zorlukları ve o sıkıntıları nasıl çözeriz bunun için böyle bir günü kutluyoruz. Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüz olarak Dünya Engelliler Günü’nde engelli vatandaşlarımızın yaşama tutulmasını sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Bununla ilgili Cumartesi günü (bugün) Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde saat 14.00’da etkinliğimiz olacak.

Önce slayt gösterisi akabinde engelli vatandaşlarımız tarafından yapılan resim sergisini açacağız. Orada bir engeli vatandaşımıza bir akülü araba hediyemiz olacak. Engelliler Derneği Başkanlarımızın konuşmaları olacak ve Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından müzik dinletimiz olacak” dedi. 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgatlı Gazi Muammer Ceylan acılarını böyle unutuyor

Yozgatlı Gazi Muammer Ceylan acılarını böyle unutuyor

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık