Ana Sayfa Yaşam Yozgat’ta engelliler için ortak organizasyon

Yozgat’ta engelliler için ortak organizasyon

Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi, Kadın Girişimciler Derneği ile Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası ortak organizasyonuyla Dünya Engelliler Günü kutlandı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2016 Perşembe 12:24
Yozgat’ta engelliler için ortak organizasyon

 Engelli çocukların engelsiz yaşam alanına daha rahat geçebilmelerini sağlamak amacıyla Kanuni Sultan Süleyman Özel Eğitim İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte, engelli çocukları mutlu edecek çeşitli jestlerde bulunuldu.

Dünya Engelliler Günü bir dizi etkinlikle kutlandı. Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi, Kadın Girişimciler Derneği ile Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nca, Kanuni Sultan Süleyman Özel Eğitim İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte, engelli çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Etkinlikte, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, TSO yetkilileri Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Sarı Öcal, okul yöneticileri ve öğrenciler hazır bulundu. Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

HER TÜRLÜ DESTEK SAĞLANIYOR

“Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi, Kadın Girişimciler Derneği ve Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Kanuni Sultan Süleyman Okulu’nda bulunan engelli çocuklarımızın engelsiz yaşam alanına daha rahat geçebilmelerini sağlamak amacıyla Dünya Engelliler Günü kutlamasını yapmış bulunmaktayız. Buradaki çocuklarımıza Sanayi Ticaret Odası tarafından verilen hediye töreninde bulunuyoruz. Bu çocuklarımızın hayata daha iyi hazırlanabilmeleri için gerek Milli Eğitim Müdürlüğümüz gerek Valiliğimiz gerekse Belediyemiz olarak maddi ve manevi olarak destek sağlamış bulunuyoruz. Tüm dünyadaki engelli kardeşlerimizin engelsiz yaşam alanlarının oluşması için çaba sarf ediyoruz.”

HAİN SALDIRI PROGRAMI GÖLGELEDİ

Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Sarı Öcal ise, “bu gün Engelliler Günü. Bugün için aslında kafamızdaki engelleri kaldırma adına çok dolu bir program düşünmüştük. Maalesef ülkenizin yaşadığı zor durum Cumartesi günü gerçekleşen hain saldırı sonrası şehitlerimizin olmasından dolayı programımızı kısa kesmek zorunda kaldık. Engelli öğrencilerimize biraz daha neşe katmak, hayal dünyalarını daha da genişletmek için bir şeyler yapmak gerekiyordu. Elimizden gelen ancak bu kadar. İnşallah bu tür projelerimiz daha da devam edecek” diye konuştu. Açıklamaların ardından Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulunda bulunan öğrencilere hediyeleri verildi. Ardından yine engelli öğrenciler tarafından hazırlanarak okul girişine konulan resim ve elişi sergisi gezildi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık