Ana Sayfa Yozgat Yozgat’ta eller semaya şehitlerimiz için açıldı

Yozgat’ta eller semaya şehitlerimiz için açıldı

Genç Memur Sen Yozgat Şubesi tarafından Güneydoğu’da ve Ankara'da yaşanan bombalı saldırıda şehit olanlar için mevlit okutuldu.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2016 Çarşamba 09:20
Yozgat’ta eller semaya şehitlerimiz için açıldı

 

Çapanoğlu Büyük Camide okutulan mevlit programında, İmam Hatip Lisesi öğrencileri, ilahi ve Kuran-ı Kerim okudu. Duaların edildiği, yaşanılan olayların üzüntüsünün derinden hissedildiği mevlid programında konuşan Genç Memur Sen Yozgat Şube Başkanı Ömer Yağmur, Güneydoğu’da ve geçtiğimiz hafta Ankara'da canlı bomba saldırısında şehit olanlar için mevlit okuttuklarını söyledi. Şehitleri rahmet, minnet ve dua ile andıklarını ifade eden Yağmur, "Bilindiği üzere ülkemizin Güneydoğu’sunda terörle mücadele yoğun bir şekilde devam ediyor. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak için, askerimiz, polisimiz gözünü kırpmadan, gecesini gündüzüne katarak görev yapıyor. Yapılan hain saldırılar sonucunda ise şehitlerimiz geliyor. Bizde şehitlerimiz için mevlit okutarak, kuranı kerim okutarak onları anmak istedik" dedi.

HAİNLER AMAÇLARINI

ULAŞAMAYACAK

Yapılan hain saldırıları kınadıklarını belirten Yağmur, "Hain terör örgütü ülkemizin huzurunu bozmak adına her türlü kalleşliği yapıyor. Geçtiğimiz hafta Ankara'da canlı bomba saldırısı yapıldı. Bu saldırıda da şehit olan kardeşlerimiz için de mevlit okutup dualar ettik. İnşallah bundan sonra bu tür olaylar olmaz. Her türlü terör saldırısında şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyor, yaralılara da acil şifalar diliyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık