Ana Sayfa Eğitim Yozgat’ta eğitim gören Kırgızistanlı öğrenci ülkesine uğurlandı

Yozgat’ta eğitim gören Kırgızistanlı öğrenci ülkesine uğurlandı

Kırgızistan’dan Yozgat’a gelen ve Bozok Üniversitesi’nde eğitim gören “ilk öğrenci” özelliğini taşıyan Kırgız Türk Manas Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Bitki Koruma Bölümü lisans öğrencisi Sandra Tınçtıkbek Kızı, güz dönemi eğitimini tamamlaması ardından, Uluslararası İlişkiler Ofis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafından ülkesine uğurlandı.

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2017 Çarşamba 19:36
Yozgat’ta eğitim gören Kırgızistanlı öğrenci ülkesine uğurlandı

 Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Bozok Üniversitesi olarak, Kırgız Türk Manas Üniversitesi ile gelecekte daha verimli işbirlikleri içerisinde olmayı temenni ettiklerini belirtti.

Mevlana Değişim programı kapsamında Bozok Üniversitesi’nde eğitim görmek üzere Yozgat’a gelen Kırgızistanlı öğrenci ülkesine döndü. Kırgız Türk Manas Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Bitki Koruma Bölümü lisans öğrencisi Sandra Tınçtıkbek Kızı, Bozok Üniversitesi’nde Güz dönemi süresince eğitim aldı. Ayrılmadan önce Uluslararası İlişkiler Ofis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata’yı ziyaret eden Sandra Tınçtıkbek Kızı, Yozgat’a gelmekten ve Bozok Üniversitesi’nde eğitim almaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. İlk kez Türkiye’ye geldiğini belirten misafir öğrenci, güzel izlenimlerle ayrıldığını söyledi.

 “YOZGAT’A GELEN İLK KIRGIZ ÖĞRENCİ”

Mevlana Değişim Programı ile Bozok Üniversitesi’ne Kırgızistan’dan ilk kez öğrenci kabul edildiğini belirten Uluslararası İlişkiler Ofis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata, “Kırgızistan Türkiye’nin kardeş ülkelerinden birisidir. Öğrenci değişim programları kalıcı ve sürekli yakınlaşmalar açısından önemli fırsatlar barındırmaktadır. Üniversitemiz için bu bir başlangıçtır. Sandra Tınçtıkbek Kızı bizim için bir irtibat noktası olabilir. Kırgızistan’dan yeni öğrencilerin üniversitemize gelmesine vesile olabilir” dedi.

KÜLTÜR ELÇİMİZ OLDU

 Prof. Dr. Böyükata, Sandra Tınçtıkbek Kızı’nın ülkemizde ve üniversitemizde bulunarak, kendisi için faydalı donanımlar edindiğini sözlerine ekledi. Kırgızistan’dan Bozok Üniversitesi’ne öğrenci gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey ise,  Yükseköğretim Kurulu tarafından yürütülen ve finanse edilen Mevlana Değişim Programının Türkiye’nin ve Bozok Üniversitesi’nin  uluslararasılaşmasına büyük katkı sağladığını öne sürdü. Karacebey, öğrenci değişimi vesilesiyle, Bozok Üniversitesi olarak, Kırgız Türk Manas Üniversitesi ile gelecekte daha verimli işbirlikleri içerisinde olmayı temenni ettiklerini vurguladı.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü’nden dönem sonu değerlendirmesi

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü’nden dönem sonu değerlendirmesi

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık