Ana Sayfa Güncel Yozgat'ta çerkesler buluştu

Yozgat'ta çerkesler buluştu

Boğazlıyan'a bağlı Poyrazlı Köyü'nde '19'uncu Çerkes Buluşması' gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2017 Perşembe 09:26
Yozgat'ta çerkesler buluştu

Boğazlıyan'a bağlı Poyrazlı Köyü'nde '19'uncu Çerkes Buluşması' gerçekleştirildi. Son yıllarda Ramazan Bayramı'nda düzenlenen şenliğe yurt dışından ve Türkiye'nin farklı illerinden kültürlerini yaşatmak isteyen Çerkesler katıldı. Poyrazlı Köyü Muhtarlığı bahçesinde düzenlenen yöresel yemeklerin yapılıp, Kafkas oyunları sergilendiği şenliğe katılan Kaymakam Davut Sinanoğlu, vatandaşların mutluluklarına ortak oldu.


Boğazlıyan’ın Poyrazlı köyü sakinleri ve yurtdışında yaşayan Çerkesler 19'uncusu düzenlenen şenlikte çifte mutluluk yaşadı.

Yurt dışında ve başka illerde yaşayan Çerkesler, izinlerini geçirmek üzere geldikleri köylerinde bayram ziyareti yaptıklarını, hem de kültürlerini yaşatmak, yeni nesillere aktarmak amacıyla şenlik düzenlediklerini söyledi. Şenliğe katılarak köylülerle bayramlaşan Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Çerkes yemeklerinden tattı. Çerkes kültürünün devam ettirilmesi ve kaynaşmayı amaçlayan şenlikte, gençler yöresel oyunlarını sergileyerek hasret giderdi.

 

KAYMAKAM DA KATILDI

Bu sene 19'uncusu düzenlenen şenlikte renkli görüntüler oluştu.Köy muhtarlığı bahçesinde gerçekleşen şenliğe Kaymakam Davut Sinanoğlu da katıldı. Köylülerle bayramlaşan Sinanoğlu, sunulan Çerkes yemeklerinden tattı.Köy kültürünün de devam ettirilmesi için bir fırsat olan şenlikte,gençler yöresel oyunlarını sergileyerek hafızalardaki yerini korumasına katkı sağladı.

Şenlikte konuşan Sinanoğlu, “Vatandaşla beraber olmak idarecinin en güzel halidir. Dolayısıyla biz görev sahamız içerisinde vatandaşlarımızın birlikte oluşturduğu bütün etkinliklerin katılıyoruz. Bu sayede vatandaşlarımızı tanıyor, anlıyor ve hissediyoruz.Poyrazlılılar da burada 19'uncusunu düzenledikleri bir faaliyetin içerisindeler. Güzel bir birliktelik var bu köyümüzde. Yozgat’ın değerlerini bilmek ve bunu da imaj çalışmasında kullanmak için bu tür etkinliklerin önemli olduğunu düşünüyorum.

 

DOĞDUĞUNUZ YERİ UNUTMAYIN

Doğduğunuz yerden doyduğunuz yere gittikten sonra doğduğunuz yeri unutmamak gerekiyor. Poyrazlı halkının da doğdukları yeri unutmadıkları, sahip çıktıkları bu etkinliği yapmalarından belli oluyor.Köylerimize hep birlikte sahip çıkacağız. Biz buraya hükmetmeye değil hizmet etmeye geldik” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık