Ana Sayfa Güncel Yozgat'ta bunu yapan yandı! Hemen boşaltılacak

Yozgat'ta bunu yapan yandı! Hemen boşaltılacak

Yozgat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mülkiyetinde 1+1 konutların amacı dışına kullanılanların boşaltılacağı açıklandı.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2017 Pazartesi 21:15
Yozgat'ta bunu yapan yandı! Hemen boşaltılacak

Yozgat Valiliği’nden yapılan açıklamada konutların tahsis amacının dışında kullanıldığı, oturulmadığı ve kiraya verildiği konularında şikayetlerin değerlendirildiği belirtildi.
Açıklamada, “Yaptırılan inceleme neticesinde; 80 hak sahibinin konuta yerleşmediği, 120 hak sahibinin ise konutları kiraya vermek suretiyle haksız kazanç sağladığı, toplam 200 konutun amacı dışında kullanıldığı tespit edilmiştir” denildi.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

“İlimiz Merkez Çapanoğlu Mahallesinde mülkiyeti Yozgat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza ait olan 1+1 sosyal konutlar, 270 ay vadeli, aylık 100 TL geri ödemeli, toplam 27.000 TL’ye şartlı olarak 2011 yılından itibaren, noter huzurunda kura çekilişi yapılarak hak sahiplerine devredilmiştir.
Yapılan sözleşmeye göre; hak sahipleri konutta bizatihi oturmak zorundadırlar, hak sahibinin kendisi, eşi, çocuklarının konutta ikamet etmediği veya konutun kiraya verildiği tespit edildiğinde, sözleşme tek taraflı feshedilerek konutun geri alınıp, bir başka ihtiyaç sahibine devredileceği, konutları kiraya verenler için hiçbir ödeme yapılmayacağı, konutta ikamet etmediğinden dolayı sözleşmesi feshedilenler için ise ödenen taksit tutarlarının, masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edileceği hüküm altına alınmıştır.
Sonuç olarak; sözleşme ve Yönerge hükümleri gereğince; konutlarında ikamet etmeyen, konutlarını kiraya veren 200 hak sahibinin sözleşmeleri tek taraflı feshedilerek, sözleşmeye aykırı kullanılan konutların boşaltılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyunda bilgi kirliliğine neden olacak hareketlerin önlenmesi amacıyla, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık