Ana Sayfa Güncel Yozgat'ta bakanlık haberleri havai fişekle kutlandı

Yozgat'ta bakanlık haberleri havai fişekle kutlandı

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan 65'inci Hükümet'te Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'ın 4'üncü kez Adalet Bakanı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özheseki'nin ise Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak açıklanmaları Ovakent Beldesi'nde Bayram coşkusu ile kutlandı.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2016 Cuma 15:25
Yozgat'ta bakanlık haberleri havai fişekle kutlandı

 Koçların kesildiği, orkestraların hiç susmadığı geceye, havaya atılan yüzlerce havai fişeğin atılması damga vurdu. Belediye Başkanı Menderes Öztürk, "Sayın Bozdağ ve Haseki'nin Bakanlık makamlarına getirilmesi bizlere bayram havası yaşatmıştır. Mutluyuz, sevinçliyiz ve gururluyuz. Her iki Bakanımız ile birlikte şimdi daha güçlüyüz" dedi.

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu'nda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın koltuğunu koruması ve Ovakent'e yapmış olduğu hizmet ve yatırımlarla ismini Belde'ye altın harflerle kazıtan Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine getirilmesi büyük yankı buldu.

GÖRKEMLİ KUTLAMA

Bozdağ ve Haseki'nin Bakanlıklarının açıklanması sonrasında Belde'de büyük bir organizasyon tertipleyen Belediye Başkanı Menderes Öztürk, Bozdağ için ayrı, Haseki için ayrı koç kestirdi. Canlı müzik eşliğinde atılan yüzlerce havai fişek altında kutlamaya katılan Belde halkı, her iki bakanın sevincini adeta Bayram Havası içerisinde kutladı. Geceye, Bozdağ ve Haseki'nin telefonla bağlanarak Ovakentliler'e teşekkür etmeleri damgasını vurdu.

Yapmış olduğu hizmet ve yatırımlarla Yozgat'ta isminden sıkça söz ettiren Ovakent Belediye Başkanı Menderes Öztürk, sosyal ve kültürel etkinliklerinin yanısıra, gündeme ilişkin çıkışları, etkinlikleri ile Yozgat'ın bir kez daha takdirini topladı.

BİR İLK'İ GERÇEKLEŞTİRDİ

Binali Yıldırım Başbakanlığı'nda kurulan 65'inci Hükümet'te Bekir Bozdağ ve Mehmet Özhaseki'nin Bakanlık görevlerine getirilmesinin sevincini ve mutluluğunu yaşayan Belediye Başkanı Menderes Öztürk, Belde'de yapmış olduğu organizasyonun sesini Ankara'ya duyurdu.

Ovakent'in gelişip büyümesinde, beldeye kazandırılan hizmet ve yatırımlarla isimlerini Altın Harflerle yazdıran Bozdağ ve Haseki'nin Bakanlıklarını Belde Meydanı'nda düzenlediği toplantıda kutlayan Başkan Öztürk, duygu ve düşüncelerini dile getirmenin yanısıra hemşerilerine adeta bayram coşkusu yaşattı.

Dualar eşliğinde Bozdağ ve Haseki için Belde'nin en büyük koçlarını kestiren Başkan Öztürk, canlı müzik eşliğinde attırdığı yüzlerce havaii fişek gösterisi ile Ovakent'lilere unutulmaz bir gece yaşatmanın yanısıra büyük bir vefa örneğini ve samimiyetini de gözler önüne sermiş oldu.

Havanın soğuk olmasına aldırış etmeyen Belde halkı, Bozdağ ve Haseki'ye teşekkür ederek, görevlerinde başarılar diledi. Her iki ismin Bakanlık makamlarına getirilmelerinin Ovakent için büyük bir şans ve milat olduğunu dile getiren Ovakentliler, "Her iki Bakanımıza ne kadar dua etsek azdır. Allah her ikisinden de razı olsun. Rabbim görevlerinde başarılar nasip etsin" diye konuştular.

HASEKİ VE BOZDAĞ'DAN TEŞEKKÜR

Bakanlıklarını kutlamak üzere Meydan'da toplanan yaklaşık 500 Ovakentli'ye teşekkür etmek üzere telefonla arayan çiçeği burnundaki Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Ovakent'in benim yanımda müstesna bir yeri vardır ve hep öyle kalacaktır.

Sizler de zaten biliyorsunuz aramızdaki bu gönül köprüsünü. İnşallah önümüzdeki günler nasip olursa ve bir fırsatını bulursam Ovakent'e geleceğim. Sizlere hizmet etmek bizler için de bir şeref. Sizlerin dualarını almak bizler için önemli. Değerli hemşerilerime sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.

Daha sonra kurulan canlı müzik eşliğinde alanı dolduran gençler doyasıya hep çaldı, hem oynadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık