Ana Sayfa Eğitim Yozgat’ta 80 bin öğrenci için yarıyıl tatili başlıyor

Yozgat’ta 80 bin öğrenci için yarıyıl tatili başlıyor

Yozgat’ta eğitim-öğretim gören 80 bin öğrenci için ilk yarı tatili bugün başlayacak. İlk dönemin yorgunluğunu üzerlerinden atıp, karnelerindeki zayıf notları bu süreçte düzeltme imkanı bulacak olan öğrenciler 6 Şubat tarihinden itibaren yeniden okullarına dönecekler.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2017 Cuma 13:09
Yozgat’ta 80 bin öğrenci için yarıyıl tatili başlıyor

19 Eylül’de başlayan ve 4 ay süren eğitim öğretim yılının ilk yarısı için ziller bugün son kez çalacak.

 80 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALACAK

 19 Eylül tarihinde start alan eğitim öğretim yılının ilk dönemi bugün sona erecek ve öğrenciler 6 Şubat gününe kadar dinlenme fırsatı bulacaklar. Bu yıl 15 tatil geçen yıla göre 1 hafta daha geç başlayacak. Her yıl okulların farklı tarihlerde başlaması nedeniyle kapanış tarihlerinde gösterilen değişiklik, bu yıl da geçtiğimiz seneye göre bu tarihin 1 hafta farketmesine neden olacak. Bu yıl Öğrencilerin tarihini merak ettiği 15 tatil, 16 gün olacak. Geçtiğimiz yıl gündeme gelen sömestr tatilinin 30 gün olacağı konusu, dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yalanlanmıştı.

Aynı durum bu yıl da geçerliliğini sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan iş takviminde okulların ne zaman kapanacağı bilgisine yer verildi.

 OKULLAR 9 HAZİRAN’DA KAPANACAK

 2016/2017 eğitim-öğretim sezonuna 19 Eylül Pazartesi günü başlayan öğrenciler, bu sezonun yarıyıl tatiline 20 Ocak Cuma günü başlayacak. Toplam 16 gün sürecek tatil, 06 Şubat Pazartesi günü okulların açılması ile son bulacak. 2016-2017 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak ve 20 Ocak 2017 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili, 23 Ocak 20173 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 6 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek. 2017-2018 eğitim öğretim yılı ise 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5´incisınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı ilk hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.”

KENDİNİZE YETERİNCE ZAMAN AYIRIN

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, ilk ve ortaöğretimde eğitim gören 95 bin’i aşkın öğrencinin bugün yarıyıl tatiline başlayacağını söyledi.

Ailelerin notlarından dolayı çocuklarına da baskı yapmaması tavsiyesinde bulunan Kuş, “Tatiliniz süresince, evlerinizde derslerinizi ihmal etmeyin. Oyun oynayın ama ders çalışmaya da zaman ayırın. Karnelerinizde varsa kırık notlarınızı düzeltmek için çalışın’’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık