Ana Sayfa Güncel Yozgat’ta 22 kişiye 50 bin 800 TL ceza kesildi

Yozgat’ta 22 kişiye 50 bin 800 TL ceza kesildi

Yozgat’ta 2016 yılı içerisinde izinsiz salep soğanı toplayan 2 kişiye, kaçak avcılık yapan 20 kişiye, Doğa Koruma ve Milli Parklar Yozgat Şube Müdürlüğü tarafından idari para cezası uygulandı.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2017 Pazar 19:15
Yozgat’ta 22 kişiye 50 bin 800 TL ceza kesildi

Doğa Koruma ve Milli Parklar Yozgat Şube Müdürü Cihan Eğilmez, kaçak salep soğanı toplayanlarla ve kaçak avcılarla mücadelelerinin sürdüğünü söyledi.

2016 yılı içerisinde yok olma riski olan salep soğanlarını izinsiz toplayan 2 kişiye 40 bin 900 lira ceza uygulandığını belirten Eğilmez, nesli tükenmekte olan salep soğanı ile ilgili vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Eğilmez, bitkinin koruma altında olduğunu ve toplanması halinde ilgili kişilere idari para cezasının uygulanacağını söyledi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Yozgat Şube Müdürü Cihan Eğilmez, 2016 yılı içerisinde kaçak avcılık yapanlar hakkında uyguladıkları cezai işlemler konusuna da değindi. Son bir yıl da kaçak avcılık yapan 20 kişi hakkında işlem yapıldığını hatırlatan Eğilmez, bu kişilere 9 bin 800 lira idari para cezası uygulandığını dile getirdi. Eğilmez ayrıca kaçak avcılık yapan 20 kişinin av tüfeklerine de el konulduğunu da sözlerine ekledi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hangi ile ne zaman kar yağışı bekleniyor? Meteoroloji son tahminlerini paylaştı

Hangi ile ne zaman kar yağışı bekleniyor? Meteoroloji son tahminlerini paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık