Ana Sayfa Eğitim Yozgat’ta 120 minik Kur’an-ı Kerim öğreniyor

Yozgat’ta 120 minik Kur’an-ı Kerim öğreniyor

Yozgat Müftülüğü Merkez Kuran Kursunda 4-6 yaş grubundaki çocuklara verilen Kuran-ı Kerim eğitimi kapsamında ‘Kur’an’a Geçiş Töreni’ gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2016 Çarşamba 12:41
Yozgat’ta 120 minik Kur’an-ı Kerim öğreniyor

 İl Müftü Vekili İsmail Karadavut, “Merkez Kuran kursumuzda yaklaşık 3 aydır eğitim gören 4-6 yaş grubu 120 yavrumuzdan 96’sı Kur’an eğitimine geçti. Kalan 24 yavrumuz ise geçme aşamasına geldi” dedi.

Yozgat İl Müftülüğü bünyesinde Merkez Kuran Kursunda 4-6 yaş grubu Kuran eğitimi alan 120 öğrenci 3 ay gibi kısa bir sürede Kuran-ı Kerim okumaya geçti.

Kuran-ı Kerim öğretiminde 4-6 yaş grubu çocukların eğitimini önemsediklerini belirten Yozgat İl Müftü Vekili İsmail Karadavut, çocukların kısa sürede Kuran’a geçmelerinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Düzenlenen programda 4-6 yaş grubu çocuklar, Kuran-ı Kerim tilavet ederken, bazı çocuklar da öğrendikleri duaları okudu. Kuran’a geçiş töreni için hazırlanan pasta, İl Müftü Vekili İsmail Karadavut ve çocuklar tarafından kesilirken velilerin heyecanı ise gözlerinden okundu. Kuran-a geçen çocuklara İl Müftü Vekili Karadavut tarafından çeşitli hediyeler ve Kuran-ı Kerim dağıtıldı.

4-6 YAŞ GRUBU EĞİTİMİ ÇOK ÖNEMLİ

Program sonunda açıklamalarda bulunan Müftü Vekili Karadavut, “4-6 yaş grubunda Kuran’a geçen çocuklarımız için küçük bir tören düzenledik. Bu bağlamda Yozgat Müftülüğü Merkez Kuran kursumuzda yaklaşık 3 aydır eğitim gören yavrularımız, Kuran eğitimine geçmiş bulunuyorlar. Burada 4-6 yaş grubu olarak 120 yavrumuz bulunuyor. Kuran eğitimine yüzde 80’i geçti yüzde 20’si de geçme aşamasına geldi.” dedi.

Yozgat Müftülüğü Merkez Kuran Kursunda Kuran eğitimlerinin sürdüğünü hatırlatan Müftü Vekili Karadavut, şöyle devam etti: “Merkez Kuran Kursumuzda 4-6 yaş grubu ile birlikte yaklaşık 200 kursiyerimiz bulunmakta. Büyüklere yönelik kurslarımız devam ediyor. Ayrıca cumartesi ve pazar günleri de çalışanlara, memurlara yönelik kurslarımız sürüyor. Bu bakımdan gerek Diyanet Başkanlığı olarak gerek müftülük olarak 4-6 yaş eğitim öğretimini çok önemsiyoruz. Küçük yaştayken çocuklarımız Kuran öğretimiyle karşılaşıyorlar. Mahreçlerini, sıfatlarını küçük yaşta daha rahat öğreniyorlar. Onlar da bu eğitimi rahatlıkla alabiliyorlar.” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık