Ana Sayfa Spor Yozgatspor'un şampiyonluk şansı devam ediyor mu?

Yozgatspor'un şampiyonluk şansı devam ediyor mu?

Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü Feridun Dündar, sabır ve zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi. Amaçlarının yüksek paralarla oyuncu getirmek değil, Yozgatlı çocuklara şans vermek olduğunu belirten Dündar, zaman verilmesi halinde çok daha iyi işlere imza atacaklarını ifade etti.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2016 Salı 20:12
Yozgatspor'un şampiyonluk şansı devam ediyor mu?

Altındağ yenilgisini hak etmediklerini belirten Dündar, Eksiklerimiz de var ama zamana sabır ihtiyacımız var. Taraftar basın yöneticiler bizi destekliyor. Bu takım şampiyonluğa kurulmuş bir takım. Nevşehir şampiyonluğa oynuyorsa bizim de şansımız var” dedi.

Yozgatspor Teknik Direktörü Feridun Dündar, Altındağ Belediyespor karşısında alınan yenilginin ardından ortaya çıkan tabloyu değerlendirdi.

SIKINTIMIZ ZAMAN VE SABIR

Altındağ Belediyespor karşısında şanssız bir yenilgi aldıklarını, ancak bu sonuçları telafi edebilecek güce sahip olduklarını belirten Dündar, şu açıklamaları yaptı: “Bizim en büyük sıkıntımız sabır. Zamana ihtiyacımız var. Altyapıda oynayan oyuncumuz var. İkinci yarıda gidişata göre üç dört tane Yozgatlı oynatabiliriz. Bizim için çalışma önemli. Amacımız yüksek paralarla oyuncu getirmek değil. Sivas Zara yerel oyuncularını oynatıyor. Başarının büyük sırrı da burada yatıyor. İki oyuncu değiştiriyorsun. En büyük sıkıntı burada yaşanıyor. 18 yaş altı oyuncu oynatmama sıkıntısı var. Basın yönetim taraftar oyuncu sabır ihtiyacı var.

YENİLGİYİ HAK ETMEDİK

 İlkay şu anda hazır değil.  Gol yollarında oynayan oyuncumuz Volkan mücadele ediyor ama iyi değil.  Gol yollarında top tutamadık.  Defans çıkamadı. Geri düşünce de hep biz atak yemiş gibi göründü. Yenildik ama hepsini yürekten kutluyorum. Böyle devam edersek ileride daha iyi şeylerin olacağını düşünüyorum. İlhan kafasını gözünü yardı. Birlik beraberlik sağlandı.  Hiçbirine söyleyecek bir şeyimiz yok.  İleriye ümitle bakan bir takımımız var. Eksiklerimiz de var ama zamana sabır ihtiyacımız var. Taraftar basın yöneticiler bizi destekliyor. Bu takım şampiyonluğa kurulmuş bir takım. Nevşehir şampiyonluğa oynuyorsa bizim de şansımız var.

TEK ŞANSIMIZ ÖZE DÖNMEKTE YATIYOR

 Mustafa Özkaya klasik oyuncu.  Oyunculuğu tartışılmaz.  Duran toplarda ve bazı pozisyonlarda oyunun sırrını değiştirebilecek bir oyuncu. Orta sahayı kalabalık tuttuk.  İstediğimiz oyun ile iyi gidiyordu.  Dikkat eksikliği bize pahalıya mal oldu.  Hata yapan oyuncular var bunları antrenmanlarda çözeceğiz. Biz sıkıntılı bir dönemde geldik. Takımı toparlamaya çalışıyoruz. Sonuç olarak baktığınızda kötü puan kaybettik. Bunun bahanesi yok. Çocuklar yüreğini koydu. Bu ilerde iyi şeyler olacağının göstergesi. Camia olarak sabretmemiz lazım. Biz iddiamızı devam ettiriyoruz. Maçı kaybettik ama herkes olumlu konuşuyor yüreğimizi koyduğumuzu biliyorlar.  Geçen sene güçlü bir takım vardı ama yürek yoktu. Biraz zamanla bu işi çözeriz.  Takım çıksa da çıkmasa da oyuncu lazım. Alt yapıyı güçlendirme amacımız var. Hep beraber bir çözüm üretmemiz lazım. Basın da bizim için önemli.  Sizin fikriniz önemli.  Şampiyonluktan çok bir çözüm bulalım. Hep beraber çözüm öneriler bulalım. Nizamettin’in alt yapısı yok. Buranın çözümü bu çocukların takım oyuncusu yapılması. Geçen sene en iyi kadroyu yaptık çıkamadık. Bakın geride kimse kalmadı. Öze dönmediğin sürece sıkıntı yaşanır. Bu arada şampiyonluğa oynayacaksın. Çok iyi para ile şampiyon olunmuyor.  İyi bir mücadele iyi bir ruh lazım. Ben burada hoca da olsam dışarıda olduğum zaman da aynı tezi savundum. Futbol bacasız bir fabrika. Bundan kendi çocuklarımız faydalansın. “

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık