Ana Sayfa Spor Yozgatspor’da sistem değişecek mi?

Yozgatspor’da sistem değişecek mi?

Yozgatspor’un Antalya kampında tempoyu arttıran ve oyunculara adeta göz açtırmayan Teknik Direktör Feridun Dündar, en fazla fizik kondisyon yüklemesine önem veriyor.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2017 Pazar 18:34
Yozgatspor’da sistem değişecek mi?

 Takımın maçın son bölümlerinde ayakta kalmasının yapılan hataları en aza indireceğini ve rakip takımın da gardını düşüreceğini bilen Dündar, “Zorlu bir ikinci yarı bizi bekliyor. Takımın eğer fizik ve kondisyonu iyi olursa maçların sonlarını zorlanmadan getiririz” dedi.

Yozgatspor’un Antalya Side kampında teknik ekip en fazla fizik kondisyon yüklemelerine ağırlık veriyor.

 DÜNDAR KONDİSYON YÜKLÜYOR

Teknik Direktör Dündar, oyuncularını tam anlamıyla komanda eğitimine tabii tutmaya başladı. Ayrıca takımın forvet hattından başlamak üzere rakibe sürekli baskı yapan, oyun kurmasını engelleyen bir sistem üzerinde duracağının sinyallerini veren Dündar’ın bu düşüncesinin sahaya tam anlamıyla yansıması halinde ikinci yarıda puan kaybetmesi mümkün gözükmüyor.

SİSTEMDE DEĞİŞİM DÜŞÜNÜLMÜYOR

Yozgatspor Teknik Direktörü Dündar, takımın oyun sisteminde çok büyük değişimlere gitmeyi düşünmüyor.  İkinci yarı ile birlikte hem defans güvenliğini elden bırakmayacaklarını, hem de daha atak bir futbol sergileyeceklerini belirten Dündar, “Takımda çok büyük değişimler yapmayacağız. Sadece biraz daha baskı yapan, daha atak bir oyun sergileyen bir takım olacağız” dedi. Puan farkının çok olmasına rağmen kapatmak için mücadele edeceklerini belirten Dündar, bu konuda inançlı olduklarını sözlerine ekledi.

KAMPTA MORALLER YERİNDE

Öte yandan, Yozgatspor’un Antalya kampında yakaladığı arkadaşlık ortamı, rakiplerini de kıskandırmaya başladı. Lige yeni başlıyormuş gibi bir hava yakalayan Yozgatspor’daki bu ortamın şampiyonluk yarışına da olumlu katkı sağlaması bekleniyor. Yoğun temponun ardından yorulmuş olmalarına rağmen hem antrenman sonlarında, hem de boş zamanlarında birbirleriyle oldukça samimi tavırlar sergileyen oyuncuların bu görüntüleri teknik ekibin yüzünü de güldürdü.

TAKIM KAYNAŞTI

Çok iyi bir çalışma ortamı yakaladıklarını ve oyuncuların çok istekli olduklarını belirten Teknik Direktör Feridun Dündar “Takımdaki bu samimiyet ve arkadaşlık ortamı bizi çok mutlu ediyor. Oyuncularımız yeniden bir hava yakaladı. Tecrübeli isimlerimiz genç oyuncuları sahiplendi, onlara her konuda yardımcı oluyor. Bu da bizim saha içi ve dışındaki işimizi kolaylaştırıyor. İnşallah ligde de bunun karşılığını alacağımızı umuyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık