Ana Sayfa Spor Yozgatspor Teknik Direktörü Dündar’dan iddialı açıklamalar

Yozgatspor Teknik Direktörü Dündar’dan iddialı açıklamalar

Yozgatspor Teknik Direktörü Feridun Dündar, takıma olan güvenini dile getirdi. Altyapı konusuna özel önem vereceklerini, Yozgatlı gençlere daha fazla fırsat tanıyacaklarını ve takımda daha fazla Yozgatlı futbolcu görmek istediğini belirten Dündar, “Ben bu takımdan ümitliyim. Ligi de bildiğim için rahatım. Ben inanıyorum güveniyorum o yüzden iddialıyım. Bütünlük havası var ben bu havayı yakalamışken neden iddialı olmayayım” dedi.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2016 Çarşamba 23:15
Yozgatspor Teknik Direktörü Dündar’dan iddialı açıklamalar

Göreve henüz yeni gelmesine rağmen aldığı galibiyetle ilk sınavından başarıyla çıkan Teknik Direktör Feridun Dündar geleceğe yönelik hedeflerini anlattı.

YÜREKLİ FUTBOLCULAR LAZIM

Yeşil Kırşehirspor karşısında mücadele ederek kazandıklarını belirten Dündar, takımdaki sıkıntıları genel olarak tespit ettiklerini söyledi.

Takımda kişisel hata yapan isimlerin bulunduğunu, bunların kendilerine gelmeleri için çalıştıklarını belirten Dündar, Emirhan’ın verdiği mücadeleyi örnek gösterdi. İyi futbolcu değil, yürekli oyunculara ihtiyacı olduğunu ifade eden Dündar, “Biz mücadele ederek aldık o maçı. Oyuncularda konsantre eksikliği var. Bugüne kadar alınan kötü sonuçlardan dolayı moral bozukluğu var. Üç puan aldıktan sonra oyuncu kendine geldi. Bizim takım savaşacak” dedi.

OYNAMAYAN İSİMLERE ŞANS VERDİK

Taraftar desteğinin kendilerini havaya soktuğunu belirten Dündar, “Bir buçuk senedir oynamayan oyuncuları oynattık seyirci desteği de bizi havaya soktu. Kim ne yapacağını bilmiyor. Bunu gidermeye çalışıyoruz. Bu günden itibaren kaset izleyip nerde ne hata yaptığımızı bulacağız. Hatalarımızı gözden geçirip gidereceğiz. Altındağ forvet hattı iyi olan bir takım. Biz akıllı oynarsak üç puan alır geliriz. Pas trafiği yapan oyuncu grafiğini ortaya çıkaracağız. Orta saha tam forvete katkı sağlayamıyor. Ben bu takımdan ümitliyim. Ligi de bildiğim için rahatım. Ben inanıyorum güveniyorum o yüzden iddialıyım. Bütünlük havası var ben bu havayı yakalamışken neden iddialı olmayayım. Bu bizim için bu artı. Kendimizi ispat etmek için büyük bir fırsat. Çalışacağız başka çaremiz yok tek hedefimiz bu” dedi.

YOZGATLI GENÇLER DAHA ÇOK ŞANS BULACAK

 Altyapıya önem verip, Yozgat çocuklarının daha fazla takımda yer almasını sağlamayı istediğini belirten Dündar, “Altyapıdan oyuncuyu yukarı taşıyacağız. Bütün ilçelerden alt yapıda yetenekli oyuncuları toplayacağız. Günlük bakmamak lazım uzun vadeli işler yapmak lazım. Benim tek hayalim Yozgat’ın çocuğunu bu takımda görmek. Oraya Yozgat’ın çocuğunu on tane koymam lazım. Başka takımlarda gördüğüm bu. Bunun çalışmasını yapacağım. Beraber oturup konuşacağız istişare yapacağız. Bu takımı en üst seviyeye çıkarıp Yozgatspor’u hak ettiği yere taşıyacağız” diyerek açıklamasını tamamladı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık