Ana Sayfa Spor Yozgatspor için 2020 yılı adeta kabus gibi geçti

Yozgatspor için 2020 yılı adeta kabus gibi geçti

Yozgat'ta sporun en önemli itici gücü olan Yozgatspor 2020 yılında yaşadığı kabusu 2021 yılında da devam ettirecek gibi gözüküyor.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2021 Cumartesi 12:00
Yozgatspor için 2020 yılı adeta kabus gibi geçti

Yozgat’ın onlarca yatırım yapılmasına rağmen özellikle futbolda hep geriye gitmesi, yapılan onca yanlışa rağmen ders alınmaması artık kanıksanır bir hale geldi. Yapılan uyarıların dikkate alınmaması, takımla camia arasında ki uçurumun büyümesinin yanı sıra geleceğe yönelik hiçbir yatırımın yapılmaması Yozgat sporunu içinden çıkılmaz bir durumla karşı karşıya bıraktı.

Sporda son yıllarda önemli bir ivme kaybeden Yozgat’ta başarısızlığın görmezden gelinmesi, yanlışlıklara göz yumulması ve gerekli önlemlerin alınmaması 2020 yılını tam anlamıyla bir fiyaskoyla geride bırakmamıza zemin hazırladı.

HASTALIK TÜM VÜCUDU SARDI

Yozgat’ta ki sportif tüm takımların lokomotifi olması gerekirken vagon olmayı yeğleyen, başkanlarının kendi ağırlıklarının farkına varmamaları nedeniyle en büyük sivil toplum örgütü olmaktan çıkan Yozgatspor için ekonomik sıkıntılar gündemin sürekli birinci maddesi olmaya başladı. Bizim sabırsızlığımız ve geleceğe yönelik adımlarımızı sağlam atmamamız nedeniyle ortaya çıkan hastalık tüm vücudu sardı.

ÇIKIŞ ARANIYOR

2020 yılına da özellikle futbol konusunda büyük sıkıntılarla girilen Yozgat’ta ortaya çıkan tablonun bertaraf edilmesi için altyapıya dönmekten başka yol kalmadı. Günübirlik planlar yapmak yerine takımın geleceğini kurtaracak çalışmaların yapılmaması halinde mevcut görüntüsünü bile arar hale gelecek olan Yozgat sporu 2021 yılında bu konuda da önemli bir seçim yapmak durumunda kalacak.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Gözler TFF’ye çevrildi! Amatör futbol ligleri başlıyor mu?

Gözler TFF’ye çevrildi! Amatör futbol ligleri başlıyor mu?

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık