Ana Sayfa Spor Yozgatspor güçlenerek ikinci yarıda ses getirecek!

Yozgatspor güçlenerek ikinci yarıda ses getirecek!

Yozgatspor Teknik Direktörü Feridun Dündar, takım ruhunu hem saha içinde, hem de saha dışında oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2016 Salı 17:58
Yozgatspor güçlenerek ikinci yarıda ses getirecek!

 Bunu başardıkları takdirde eksikliklerin kendiliğinden ortadan kalkacağına dikkat çeken Dündar, “Kampta bu yönde yapılan çalışmalar üzerinde yoğunlaşacağız. İyi bir kadromuz var ve yapılacak transferlerle güçlenecek takımın ikinci yarıda ses getireceğine inanıyorum” dedi

Maç kasetlerini izleyen ve özellikle kişisel hatalara dikkat kesilen Teknik Direktör Feridun Dündar, bunların giderilmesine yönelik çalışmalara ağırlık verecek.

Kadrosundaki her oyuncunun sahaya çıkmaya hazır durumda olacağını belirten Feridun Dündar, “Biz bir takımız ve kadromuzda alternatifli isimler var. Hazırlık maçlarında da hepsine şans vermeye çalışacağız. Amacımız bütün oyuncularımızın lige tam manasıyla hazır olmasını sağlamak. Bu şekilde olduğu zaman kulübeden gelen oyuncuların da skoru değiştirmeye katkıları olacağına inanıyorum” dedi.

 EKSİKLER KAPANIR

Saha içinde ve saha dışında takım ruhunu oluşturmanın önemine değinen Feridun Dündar, şu açıklamaları yaptı: “Takım ruhu çok önemli. Çünkü saha içinde doğabilecek eksiklikleri ortadan kaldırmanın yolu kesinlikle ve kesinlikle bundan geçiyor. Bir oyuncunun yaptığı hataları, diğer bir oyuncunun kapatması, açıkları kapatması gerekir. İşte biz bunu sağlamak için yoğun bir tempo üzerinde duracağız.”

ERKEN FORM TUTMAYACAĞIZ

Yozgatspor Teknik Direktörü Feridun Dündar, erken form tutmanın bu takım üzerinde önemli tahribatlar yapabileceğini ifade etti. Dündar “Erken form tutmakta çok yararlı değil. Çünkü futbolcu her bakımdan hazır olmasına rağmen lige gecikmeli girdiği için ister istemez bir düşüş yaşıyor ve bu nedenle de ortaya bazı sıkıntılar çıkıyor. O nedenle çok idman yapıp, hatalarımızı en aza indirmek, ancak bunu yaparken de tempoyu çok iyi ayarlamak durumundayız” dedi.

DAHA DA ZORLU GEÇECEK

Yozgatspor Teknik Direktörü Feridun Dündar, ikinci yarı hakkındaki düşüncelerini de aktardı. Takımların kadrolarını güçlendirerek ikinci yarıya gireceğine dikkat çeken Dündar, “Ben ikinci yarının daha zorlu geçeceğine inanıyorum. Çünkü düşmeme ve şampiyonluk mücadelesi ligi çok daha zorlu bir hale getirecek. Eğer başarılı olmak istiyorsak ki Yozgatspor’da lig başından itibaren çizilen hedef bu, o zaman çok çalışıp, ligin havasını rakiplerimizden daha iyi solumamız gerekiyor. Gerçekçi olmaz ama hedeflerimizin de peşinden gitmek zorundayız” diyerek açıklamalarını tamamladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık