Ana Sayfa Kültür Sanat Yozgatlıların yeniden başkanı seçildi

Yozgatlıların yeniden başkanı seçildi

Bursa’da Yozgatlıları tanıtmak, örf ve adetlerini yaşatmak adına ilk defa 1994 yılında kurulan Bursa Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği 23’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2017 Çarşamba 21:14
Yozgatlıların yeniden başkanı seçildi

Serhat Baran oy birliğiyle tekrar başkan seçildi.  Seçimlerde 15’asıl, 15 yedek yönetim kurulu ile 3 asıl 3 yedek denetim kurulu üyesi de belirlendi.

Bursa’da Yozgatlılar tarafından 1994 yılında kurulan Bursa Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 23’üncü Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mevcut Başkan Serhat Baran genel kuruldan tekrar yetki aldı. Baran’ın oybirliği ile seçilmiş olması büyük bir teveccüh olarak yorumlandı.

Bursa Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yanısıra, Bursa Yozgatlılar Federasyonu Başkanlığı görevini de yürüten Serhat Baran, konuya ilişkin Bozok TV Genel Yayın Yönetmeni Necdet Demirel’e konuştu. Baran şunları söyledi:

ALTERNATİFİ YOK

 “Bursa’daki ilk kurulmuş dernek olan Bursa Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Başkanlığına hemşehrilerimizin teveccühü ile tekrar seçildim. Bu bizim için onur vericidir. Bu seçim sonucu yeniden arkadaşlarımızın ve üyelerimizin desteğini aldım. Bir Yozgatlı olarak Yozgat’ımızın adını duyurabilmek örf ve adetleri yansıtmak amacıyla, çeşitli yemekler düzenlemek tarihsel dokümanlarımızı ortaya koyabilmek; yani Yozgat’ımızın tüm bilgilerini aktarabilmek adına ben de elimden geleceğini yapmak istiyorum. 31 Aralık Cumartesi günü olağan genel kurulumuz gerçekleşti. 15’asıl 15 yedek, 3 asıl 3 yedek denetim kurulu ekibimiz hazır vaziyette aynı şekilde yola devam etmektedir. Katılım sağlayan dernek başkanlarıma da teşekkürlerimi iletiyorum. Katılmak isteyipte katılamayan, hava koşulları ve şehir dışında olup gelemeyen hemşehrilerime de teşekkürlerimi iletiyorum. Ben yine Yozgatlı hemşehrilerimin ve vatandaşlarımızın menfaatleri için koşturmaya devam edeceğim. Saygılarımı sunarım.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın arabaşı gecelerine koronavirüs engeli

Yozgat’ın arabaşı gecelerine koronavirüs engeli

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık