Ana Sayfa Güncel Yozgatlıların İstanbulda evi olacak

Yozgatlıların İstanbulda evi olacak

İstanbul'un Fatih semtinde bulunan ve mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan arsa üzerine inşa edilen Yozgat Kültür Merkezi ve Öğrenci Yurdu arsasının kira süresi uzatıldı. İstanbul Yozgatlılar Federasyonu kira süresinin uzatımı için İl Özel İdaresine başvuru yaptı. Talebi görüşen İl Genel Meclisi kira süresinin 5 yıl uzatılmasına karar verdi. Karar sonrası Yozgat'a gelen İstanbul Yozgatlılar Federasyon Başkanı Ahmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Genel Sekreter Muammer Yanık'ı ziyaret ettiler. Ziyarette, Başkan Ahmet Yılmaz ile Genel Sekreter Muammer Yanık yeni kira sözleşmesini imzaladı.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2017 Çarşamba 11:38
Yozgatlıların İstanbulda evi olacak

10 YILLIK TALEP ETTİLER
İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz, iki yıl önce üç yıllığına arsanın federasyona kiralandığını hatırlattı.
Yılmaz, kültür merkezi ve yurt binasının bir yıl içerisinde tamamladıklarını söyledi.
Kültür merkezi ve öğrenci yurdunun faaliyete geçtiğini kaydeden Ahmet Yılmaz, sürenin yenilenmesi ile ilgili İl Genel Meclisinden talepte bulunduklarını aktardı.
10 yıllık bir süre uzatım talebinde bulunduklarını anlatan Ahmet Yılmaz, İl Genel Meclisinin 5 yıllık süre uzatım talebine onay verdiğini belirtti.
Yılmaz, "Bunu tatlı bir sitem olarak dile getiriyorum. Yine de teşekkür ederim. Günü geldiği zaman fazlasıyla bizlere katkı sağlayacaklarından hiç şüphemiz yok" dedi.


YOZGATLI ÖĞRENCİLERİ HİZMET VERECEK
Öğrenci yurdunun Yozgatlı öğrencilere hizmet vereceğini dile getiren Ahmet Yılmaz, "Yozgat'tan okumak için İstanbul'a gelen öğrencileri misafir edeceğiz. Onların gelecek kaygılarını ortadan kaldıracağız. Onları orada sahipleneceğiz. Herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

150 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ
Ahmet Yılmaz, öğrenci yurdunun 150 öğrenci kapasiteli olduğunu ifade etti.
Yılmaz, yurtta öğrencileri konaklama, yeme ve içme imkanı sunacaklarını vurguladı.
Binanın aynı zamanda Kültür Merkezi olarak da kullanılacağını anımsatan Ahmet Yılmaz, "Federasyonumuz tarafında yapılan kültürel ve eğitim faaliyetlerinin içerisinde bulunabilirler. Her türlü sosyal ve kültürel programlardan destek alıp gelecekleri ile ilgili faydalanabilirler. Aynı zamanda Federasyonumuz burs imkanlarında faydalanabilecekler" şeklinde konuştu.


ÖĞRENCİLERİN YER SORUNUNU ORTADAN KALDIRACAK
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, yapılan yurt binası ile İstanbul'da bulunan öğrencilerin kalacak yer sorunun ortadan kalkacağını söyledi.
Yanık, Meclis kararı ile arsanın kiralama süresinin beş yıl daha uzatıldığını belirtti.
Binanın Yozgat'a çok büyük katkılar sağlayacağını dile getiren Muammer Yanık, benzer tesislerin Federasyon sayesinde daha da çoğalacağını ifade etti.
Yanık, hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık