Ana Sayfa Yozgat Yozgatlılardan Birlik Gecesi

Yozgatlılardan Birlik Gecesi

Bursa Yozgat ve İlçeleri Kültür, Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından İnegöl'de mobilyacılık yapan Yozgatlılara yönelik birlik ve dayanışma kahvaltısı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 00:10
Yozgatlılardan Birlik Gecesi


Kahvaltıya Bursa Yozgat ve İlçeleri Kültür, Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Uslu, yönetim kurulu üyeleri ile İnegöl'de mobilyacılık yapan Yozgatlılar katıldı.

Yozgat dışında yaşayan hemşehrilerimiz birlik ve beraberlik adına verdikleri görüntülere yeni bir halka daha ekledi.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

Ömer Uslu, "Bizler birlikten nasıl kuvvet doğduğunu sizlerin sayesinde gördük ve başkalarına da gösterdik. Bundan sonra da aynı yolda yılmadan yürümeye devam edeceğiz. Bursa ve ondan hiçbir zaman ayrı düşünmediğimiz İnegöl'deki hemşerilerimizin neler yapabileceğini çok kısa sürede herkese gösterdik. Birlik ve beraberliğimizin daim olması, birlikte güzel işler yapabilmeye devam etmek dileğiyle gelen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

AMACIMIZ DAYANIŞMA

Dernek hakkında bir sunum yapan yönetim kurulu üyesi Mihriban Ünal ise, "Derneğimiz 9 Mayıs 2011 tarihinde kuruldu. Kurulduğu günden bu yana sosyal sorumluluk bilinciyle topluma yararlı projeler üretmekte ve bunları hayata geçirmektedir. Bundan sonra da aynı bilinç ve duyarlılıkla bu yolda yürümeye devam edecektir. Derneğimizin vizyonu, sivil toplumun gücüne inanan, içinde yaşadığı toplumun sorunlarına duyarsız kalmayan ve bunları çözmek için çabalayan bir topluluk, her durumda önce eğitim diye, eğitimin yaşı, yer ve zamanı olmadığını düşünen bir merkeziz. Siyasi görüş, felsefi ve dini inanç, dil, renk, ırk, cinsiyet gibi sebeplerle üyeler arasında hiçbir ayrım gözetmeden adalet ve eşitlik ile demokratik kurallar çerçevesinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yozgat ile Bursa arasında köprü olmakla birlikte, Bursa'da yaşayan Yozgatlıların tanışmalarını, onların sosyal ve ekonomik alanlarda olduğu kadar eğitim, kültür, sanat ve spor gibi alanlarda da dayanışma ve yardımlaşmalarını sağlamak için faaliyet gösteriyoruz" diye konuştu.

Program, derneğin yönetim kurulu üyesi İhsan Polat'ın 'Bankalar ve krediler', yönetim kurulu üyesi Selami Gönülalan'ın ise 'Mobilya sektörünün meseleleri' konulu sunumlarının ardından sona erdi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık