Ana Sayfa Yaşam Yozgatlılar şehidine sahip çıkıyor

Yozgatlılar şehidine sahip çıkıyor

Türkiye'nin en çok şehit veren illeri arasında başı çeken Yozgat'ta anlamlı bir proje hayata geçirildi. Yerköy'de gerçekleştirilen projede kapsamında,Nurdoğdu Ortaokulu öğrencileri şehit ve şehit aileleri için yaralarını sarmak için harekete geçti.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2016 Cumartesi 22:36
Yozgatlılar şehidine sahip çıkıyor

Türk insanının vatanına, milletine ve şehitlerinin bıraktığı emanete nasıl sahip çıkacağını gösteren öğretmen, veli ve öğrencilerin bu anlamlı çabası, büyük alkış topladı.

Vatanını korumak için canlarını feda eden Şehitlerin emanetlerinin yanlarında olunduğunun gösterilmesi bakımından Nurdoğdu Ortaokulu öğrencileri, örnek bir kampanyaya imza attı.

KAMPANYA DÜZENLENDİ

Yerköy Şehit Aileleri Derneğini öğrencilerle ziyaret ederek, toplanan paraları teslim eden Nurdoğdu Ortaokulu Müdürü Halit Arapoğlu, yaptığı açıklamada, okul olarak öğretmen, öğrenci ve velilerle şehit aileleri için kampanya düzenlediklerini söyledi.

MANEVİ DESTEK SÜRÜYOR

Öğrencilerin daha önce Nusaybin’deki güvenlik güçlerine manevi yönden destek olmak için mektup yazdığını anımsatan Arapoğlu, ''Öğrenciler bu sefer de tamamen kendi inisiyatifleriyle şehitlerimize ve ailelerine destek olmak için böyle bir kampanya başlatmışlar. Bugün kampanya kapsamında toplanan paraları öğrencilerimizle Yerköy Şehit Aileleri Derneğine teslim ettik'' dedi.

YARDIM DUYGULANDIRDI

Yerköy Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Kepir de öğrencilerin hassasiyetinden dolayı son derece duygulandığını ifade ederek, ''Şehitlerimiz zaten bizim inancımızda peygamberlerden sonra en yüksek makama ulaşmışlardır. Çünkü onlar en değerli sermayeleri olan canlarını Allah için feda etmişlerdir. Bu fedakarlığı gösteren şehitlerimizi unutmayan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık