Ana Sayfa Siyaset Yozgatlılar Merakla Bekiyor!

Yozgatlılar Merakla Bekiyor!

Fox TV’nin başı çektiği birkaç basın organında Maliye eski Bakanlarından, hemşehrimiz Lütfullah Kayalar’ın ismi “Çatı Aday” gösterilebilecekler arasında “en güçlü aday” vurgusuyla telaffuz edilmeye başlandı.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2014 Perşembe 13:48
Yozgatlılar Merakla Bekiyor!
Fox TV’nin başı çektiği birkaç basın organında Maliye eski Bakanlarından, hemşehrimiz Lütfullah Kayalar’ın ismi “Çatı Aday” gösterilebilecekler arasında “en güçlü aday” vurgusuyla telaffuz edilmeye başlandı. Lütfullah Kayalar’ın muhalefetin ortak adayı olabileceğine ilişkin haberlerin Yozgat kamuoyuna ulaşmamasını ciddi bir eksiklik olarak gören ve Yozgat için hayatî değer taşıyan bu gelişmeden Yozgat’ın bigâne kalmaması gerektiğine inanan Yozgat Yenigün, konuyu manşetine taşımak suretiyle bu eksikliği kapatma misyonu üstlendi.

Cumhurbaşkanlığı adayı müracaatının sona erdiği 3 Temmuz’a 28 gün kala heyecan gittikçe artıyor. AKP Adayı’nın hemen hemen belli olduğu yarışta, muhalefetin ortak bir adayla mı yoksa ayrı ayrı adaylar çıkartarak mı seçime gideceği henüz netlik kazanmazken, her iki olasılık etrafında çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin öne çıkardığı “Çatı Aday” fikri muhalefet kanadında her geçen gün daha fazla rağbet buluyor. AKP Adayı karşısında ne CHP’li, ne de MHP’li adayın başarı gösterebileceği inancı, arayışları ortak aday noktasına doğru sürüklüyor.

MUHALEFET ÇATI ADAY ARAYIŞINDA

Gerek CHP, gerekse MHP’li kurmaylar yaklaşık 10 gündür birbirinden bağımsız girişimlerde bulunuyor. Öne çıkacak isimlerin bir sonraki safhada ortak bir değerlendirmeye tabi tutulması ve anlaşılması durumunda tek isme indirilmesi ve bu ismin “Çatı Aday” olarak kamuoyuna deklare edilmesi bekleniyor.

Bu bağlamda mesai harcayan CHP Lideri’nin, İl, İlçe ve Teşkilat Başkanlarıyla önceki gün bir araya geldiği ve “Cumhurbaşkanı adayı kimi görmek istersiniz” şeklinde tek cümlelik bir soru yönelterek cevap istediği kamuoyuna yansıdı.

Ulusal basın, çok geçmeden İl, İlçe ve Teşkilat Başkanları’nın cevaplarına da ulaştı. CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi eski Yargıcı, İzmir Milletvekili Rıza Türmen, 23’üncü Dönem İstanbul Milletvekili İlhan Kesici ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın sıralandığı listede, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in öne çıktığı kaydı düşüldü.

LÜTFULLAH KAYALAR EN GÜÇLÜ ADAY

Birkaç gün sonraki değerlendirmelerde ise Deniz Baykal, Rıza Türmen’in elendiği, 5 ismin 3’e düşürüldüğü bilgisi yansıdı. Fox TV’nin başı çektiği birkaç basın organında ise CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın yerine Maliye eski Bakanlarından, hemşehrimiz Lütfullah Kayalar’ın ismi telaffuz edilmeye başlandı. Telaffuzla kalınmadı, “en güçlü aday” vurgusuyla öne çıkartıldı.

Lütfullah Kayalar’ın muhalefetin ortak adayı olabileceğine ilişkin haberlerin Yozgat kamuoyuna ulaşmamasını ciddi bir eksiklik olarak gören ve Yozgat için hayati değer taşıyan bu gelişmeden Yozgat’ın bigâne kalmaması gerektiğine inanan Yozgat Yenigün, konuyu manşetine taşımak suretiyle bu eksikliği kapatma misyonu üstlendi.

Gerek CHP, gerek MHP tabanında hüsnükabul görmesine kesin gözüyle bakılan, aynı zamanda AKP tabanından oy kotarabilecek vasıf taşıyan Lütfullah Kayalar, donanımıyla, tecrübesiyle, devlet adamı kimliğiyle, diyaloga açık kişiliğiyle, gençliğiyle dinamizmiyle, saygınlığıyla, geçmiş performansıyla ve “Merkez Sağ” etiketiyle Recep Tayyip Erdoğan’la yarışabilecek tek aday olarak öne çıkıyor.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı'ndan engellilere sandalye

Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı'ndan engellilere sandalye

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık