Ana Sayfa Güncel Yozgatlılar mazlumun yanında!

Yozgatlılar mazlumun yanında!

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde bulunan Sorgun Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bir TIR dolusu un ve battaniyeyi Halep’e ulaştırmak üzere yola çıktı.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2017 Pazar 19:12
Yozgatlılar mazlumun yanında!

Halep’e gönderilecek bir TIR dolusu yardım, yola çıkmadan önce Sorgun Belediye Meydanı’nda tören gerçekleştirildi. Törene Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Tatar ve Dernek üyeleri katıldı.

Tören öncesi Sorgun Garajlar Yeni Camii imamı Ahmet Çınar Çetin hocanın okuduğu Kuran-ı Kerim’in ardından kısa bir konuşma yapan Dernek Başkan Yardımcısı Orhan Tatar, Eylül ayından bu yana 10’uncu TIR’ı Halep’e gönderdiklerini belirtti. Tatar, “Halep’te katliamdan kurtulan kadın, çocuk ve yaşlılar şimdi de açlık ve soğuğun pençesinde çaresizce kıvranıyorlar. Acil yardıma ihtiyaçları var. Biz dernek olarak Eylül ayı içerisinde başlattığımız kampanya süresince bu güne kadar 10’uncu TIR’ı Halep’e gönderdik. Bu gün ise 25 ton yani 500 çuval un ve 460 adet battaniyeyi Halep’e gönderiyoruz” dedi.

TÜRK MİLLETİ MAZLUMUN YANINDA

 Türk Milleti olarak her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında olmaya devam edeceklerini belirten Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ise, “Halep’teki kardeşlerimize her zaman yardımda bulunmak için hazır olduğumuzu söylemek istiyorum. Şuan da Halep’ten kurtulup gıda, battaniye, un ve çeşitli yiyecek bekleyen bu kardeşlerimize yardım eli uzatmak bizim görevimizdir. Bugün olduğu gibi bugünden sonra da yardımlarımız devam edecek” diye konuştu.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hangi ile ne zaman kar yağışı bekleniyor? Meteoroloji son tahminlerini paylaştı

Hangi ile ne zaman kar yağışı bekleniyor? Meteoroloji son tahminlerini paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık