Ana Sayfa Yaşam Yozgatlılar Halep’in yaralarını saracak!

Yozgatlılar Halep’in yaralarını saracak!

Suriye’de Esad yönetiminin ve Rusya’nın ağır zulmü altında ezilen ve kış aylarının girmesi ile birlikte yaşam şartları gittikçe zorlaşan Halep’te Müslüman Türkmenlere ve diğer insanların sıkıntılarına çare bulmak için Yozgat İHH Derneği, “Yetim ve Kış Kampanyası” başlattı.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2016 Çarşamba 12:53
Yozgatlılar Halep’in yaralarını saracak!

 Halep’e yol açın ismiyle sürdürülecek kampanyaya katılmak isteyenler bankalarda açılan hesap numaralarına para yatırarak insanlık dramına dur deme şansına sahip olacaklar.

Yozgat İnsan Hak Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği “Yetim ve Kış Kampanyası” “Halep’e Yol Açın” adıyla yardım kampanyası başlattı.

 İNSANLIK SURİYE’DE ÖLÜYOR

Yozgat İnsan Hak Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Şahin Çarkcı, 2011 yılında rejimin baskı ve katliamlarıyla başlayan Suriye krizi, iç savaşın da ötesinde artık onlarca ülkenin dahil olduğu büyük bir savaşa dönmüş durumda. Savaş nedeniyle 450 bin insan hayatını kaybetti, binlercesi hapse atıldı, 5 milyonu aşkın insan da hayatta kalabilmek için evini terk edip başka ülkelere sığındı. Türkiye, 3 milyona yakın Suriyeliyi misafir ederek en fazla mülteci barındıran ülkeler arasında ilk sırada. Binlerce yıllık geçmişiyle farklı kültürlere ev sahipliği yapan Suriye harabeden farksız. İnsani durumun gittikçe kötüleştiği topraklar büyük bir yıkım yaşıyor. İHH Vakfı’nın sadece 2015 yılında Suriye içerisindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığı 266 milyon 187 bin ekmek, bu büyük yıkımın ve mağduriyetin boyutlarını anlatan örneklerden sadece biri.

DÜNYA MEZALİMİ İZLİYOR

 Aynı zamanda Suriye’nin Halep kentinde tüm dünyanın gözleri önünde büyük bir insanlık trajedisi yaşanıyor. Halep halkı Esed rejiminin kuşatması altında yaşam mücadelesi ve dünya bu trajediyi, barbarlığı izlemekle yetiniyor. Halepliler yüzüstü bırakılıp kaderlerine terk ediliyorlar. Halep’te olup bitenler bütün dünyanın yüz karasıdır. Halep bombalanıyor. Semtler yerle bir ediliyor. Ama kimse yardıma koşmuyor. Evler, hastaneler ve yardım konvoyları yanlışlıkla değil, kasten bombalanıyor. Dünya savaş suçu işlenmesine seyirci kalıyor. Daha da kötüsü, bazı devletler bu suça ortak oluyor.

 İHH MUHTACIN YANINDA

Yozgat İHH İnsani Yardım Derneği olarak, krizin başlangıcından bu yana hem Suriye içerisinde yerinden edilen hem de ülke dışına göçen mültecilerin mağduriyetlerini gidermek için gayret gösteriyoruz. Acil, barınma, giyim, eğitim, sağlık, gıda gibi ihtiyaçların karşılanması için gerçekleştirilen temel yardımların yanı sıra İHH Vakfı’nın Suriye içerisinde kurduğu yetimhane, su kuyusu, fırın, konteyner kent, aşevi, değirmen, hastane gibi kalıcı eserlere katkı sağlayarak mağdur Suriyeliler üzerindeki savaşın yıkıcı etkisini hafifletmeye çalışıyoruz. Suriye ve özellikle Halep’teki insanlar için yetimler için devam eden “Yetim ve Kış Kampanyası” “Halep’e Yol Açın” yardım kampanyasını duyuruyoruz. Yozgat halkı olarak, yardım kampanyasına vereceğiniz destekle, mazlum Halep halkı bir nebze olsun rahatlayacak, savaş şartları altında ulaşılması artık neredeyse imkansız hale gelen ekmek, un, yağ, gibi en temel gıda ihtiyaçlarına ulaşabilecektir. ‘Komşusu açken, tok yatan bizden değildir’ anlayışıyla, sınır komşumuz, mazlum Suriye ve Halep halkına desteklerimizi esirgemeyelim.

 YOZGAT IHH İnsani Yardım Derneği (Lütfen Şartlı Bağışlarınızı Belirtiniz)

Yardımlarınız için: Ziraat Bankası IBAN: TR98 0001 0002 5775 4551 105 001

Bağışlarınız için Albaraka Yozgat Şb.IBAN: TR59 002 030 000 2696 4320 000 01

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık