Ana Sayfa Sağlık Yozgatlılar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bekliyor

Yozgatlılar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bekliyor

Türkiye’nin en modern sağlık kuruluşlarından birisi kabul edilen ve açılış için gün sayan Yozgat Şehir Hastanesi’nde gözler Sağlık Bakanlığı’na çevrildi.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2016 Pazartesi 13:31
Yozgatlılar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bekliyor

Açılış kurdelesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kesilmesini planlayan Bakanlık, dış siyasetin oldukça hareketli günler yaşaması dolayısıyla bir türlü uygun zaman denk düşüremiyor. Önce 30 Kasım olarak açıklanan, daha sonra 31 Aralık’a kaydırılan tarihin üçüncü kez ertelenmesi ihtimali gözden uzak tutulmuyor.

Kamu özel ortaklığı ile yapılan 475 yataklı Yozgat Şehir Hastanesi açılış için gün sayıyor. Yozgat Şehir Hastanesi’nin son durumu hakkında Yozgat’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hastane İşletme Müdürü Mehmet Karakuş, Yozgat Şehir Hastanesi’nin teknoloji ve hizmet noktasında birçok Avrupa ülkesinin üzerinde bir yer edindiğini iddia etti. Karakuş yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kamu özel işbirliği ile faaliyete hazır olduğumuz hastanemizde 19 hizmeti sunacağız. Bütün simülasyonlarımızı tamamladık. Sağlık Bakanlığı’mızın talimatları doğrultusunda açılış tarihini bekliyoruz. Biz hazırız. Ülke olarak hem yatak kapasitesiyle Avrupa’nın üzerine çıkacağımız aşikar. Yalnız mimari ve teknolojiyle kalmayacağız ve hizmet kalitesi anlamında da Avrupa’nın üzerine çıkmak hedefimiz var. Tıbbi teknolojide de son veryasyonu kullanıyoruz”

REKOR BİR ZAMANDA TAMAMLANDI

Hastane inşaatının 1.5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlandığını belirten Şehir Hastanesi Proje Müdürü Mustafa Tibukoğlu ise şöyle dedi:

“Yozgat Şehir Hastanemiz tüm inşaat faaliyetler ve medikal hizmetlerle birlikte açılışa hazır bir vaziyete getirildi. Biz 142 bin metrekare kapalı alanı olan bir yapıda inşaatımızı gerçekleştirdik. Tam bir buçuk sene gibi kısa bir süre içerisinde binayı hazır hale getirdik. Bina tasarlanırken en kaliteli çözüm ortaklarıyla çalıştık. İnşaat süresinde hiçbir sıkıntı yaşamadan mevcut kontrat süresinden 5 ay önceden hazır hale gelmiş bir bina. Toplam 14 bin farklı hizmet personeliyle çalıştık. 25 yıl buradayız. Kullanılan tüm malzemeleri 1. sınıf seçerek bu binayı bu hale getirdik. Yozgat’ımıza hayırlı olsun.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık