Ana Sayfa Siyaset Yozgatlılar Bu Çağrıya Kulak Verin! Herkesi Heyecanlandırdı

Yozgatlılar Bu Çağrıya Kulak Verin! Herkesi Heyecanlandırdı

Yozgatlıları heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. AK Parti Yozgat İl Başkanlı Lekesiz,"bundan sonra parti siyaseti mutlaka olacak ama Yozgat birinci önceliğimiz olacak"dedi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2015 Cuma 13:56
Yozgatlılar Bu Çağrıya Kulak Verin! Herkesi Heyecanlandırdı

Yozgatlıları heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. AK Parti Yozgat İl Başkanlı Lekesiz,"bundan sonra parti siyaseti mutlaka olacak ama Yozgat birinci önceliğimiz olacak"dedi.

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, Yozgat’ta görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Lekesiz, ‘Ak Parti İl Başkanı olarak tabiî ki Ak Parti siyasetini bir kenara bırakacak değilim ancak öncelik noktasını söylemek istiyorum. Öncelikler listesine en başa Yozgat’ı yazmak gerek. Yozgat söz konusu oldu mu rahatlıkla herkesin bir araya gelip sorunları, çözüm önerilerini konulup eyleme geçirmemiz gerekiyor. Özetle bundan sonra parti siyaseti mutlaka olacak ama Yozgat birinci önceliğimiz olacak’ dedi.

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, gazetecilerle bir araya gelerek ileriye dönük umut verici açıklamalarda bulundu.

HEPİMİZ ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERİNE GETİRMELİYİZ

Toplantının mahiyeti ile ilgisi açıklama yapan İl Başkanı Lekesiz, ‘Yozgat’ın sorun ve beklentilerini masaya yatırmak için ve çözüm önerilerini birlikte değerlendirmek için bir araya gelmek istedim. Bunların çözümü için siyasete düşen, hükümete düşen, bürokrasiye düşen, STK’lara ve sendikalara düşen ne sorumluluk var ise bunlar sorumlulukları üzerine alsın ve işbirliği, güç birliği içerisinde Yozgat’ın gelişmesi, kalkınması noktasında ciddi bir hamleyi hep birlikte başlatalım istiyorum’ diye söyledi.

YOZGAT ÇALIŞTAY’I YAPILACAK

Önümüzdeki günlerde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da katılımıyla bir Çalıştay yapılacağı müjdesi veren Lekesiz, ‘Çalıştay’da STK’larımızın, bürokraside görev yapan kurum amirlerimizin, Yozgat adına katkı sunacağını düşündüğümüz herkesin katılacağı ve fikirlerini sunacağı bir ortam oluşturacağız. Burada Yozgat’ın bir röntgenini çekip yol haritası çıkarmaya çalışacağız. Bu umarım Yozgat için hayırlı bir başlangıç olur’ dedi.

YOZGAT’IN ÖNÜ AÇIK

Yozgat’ta devam eden yatırımların hızlılıkla sürdüğünü ifade eden Lekesiz, ‘Yatırımlarımıza baktığımız zaman genelde altyapı ile ilgili yatırımlarımızın olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz dönemlerden itibaren ciddi eksikliklerimiz vardı. Ak Parti hükümetiyle birlikte bu altyapı eksikliklerinin büyük bölümünü tamamladık. Ama hala kısmen de olsa eksikliklerimiz var. Keşke daha hızlı bir şekilde eğitim, sağlık gibi altyapısı bitirilmiş bir Yozgat olsaydı. Şuan Ak Parti bunların tamamını yenilemeye devam ediyor. Bu eksiklikler büyük oranda tamamlandı. İnşallah bundan sonra Yozgat’ın ufkunu açacak, Yozgat’ın gelişmesine ve kalkınmasına doğrudan veya dolaylı olarak tesir edeceğine inandığımız yatırımlara hız vereceğiz. Havaalanı bunlardan bir tanesi, 2. Organize Sanayi Bölgesinin kurulması bunlardan bir tanesidir. 2. OSB’nin kurulup tabelasının asılması hiçbir anlama gelmiyor. Oranın içerisinin nitelikli sanayicilerle donatılması önem arz etmektedir. Bunun oluşması bizlerin her birimizin sorumluluğundadır. İnşallah bundan sonraki dönemde bunlara daha fazla ağırlık vermek suretiyle, Yozgat’ı bugün bulunduğu noktadan 4 yıl sonrasına geldiğimizde çok daha iyi bir konuma taşımak gayretiyle düşüncesiyle hep beraberi şehir olarak hareket edeceğiz’ ifadelerini kullandı.

DOĞRU PROJE KAYNAĞINI BULUR

Ak Parti döneminde birçok projeye destek verildi, katkı sunuldu diyen Lekesiz, ‘Bu noktada bir söz vardır doğru proje kaynağını bulur. Gerçekten Ak Parti döneminde bu söz daha bir geçerlilik kazandı. Ak Parti döneminde üretilen her doğru proje mutlaka kaynağını bulmuştur. İşte KOSGEB, TKDK, ORAN’ın verdiği destekler bunları göstergesidir. Ben bir proje yaptım kaynak bulamadım diyen kimse göremiyorum. Yalnız şunu belirtmek isterim. Düşünmenin ötesine geçilmesi gerekir projenin. Bunu ete kemiğe büründürüp ortaya koyduğunuz zaman destekte kaynakta vardır. Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınmasında her projeye destek veriyoruz ve bu noktada Yozgat’ın ufkunun açıldığını görüyoruz.

Bütün bunları yaparken Yozgat’ın temel sermayesine, öz varlıklarına da bakmak gerek. Yozgat’ın genel olarak ekonomisinin tarım ve hayvancılığa dayandığını görürüz. Ancak bununla beraber Yozgat’ın sahip olduğu zenginlikler var, harekete geçiremediğimiz, hızlılık kazandıramadığımız. İşte jeotermal gibi, madencilik gibi alanlarda sahip olduğumuz zenginlikleri ortaya koyup gelişim sağlayabiliriz.

Ama şunu söylemek lazım eğer bir Yozgat’ı geliştirip kalkındırmak istiyorsak kenti öz sermaye üzerine kurgulamamız gerekiyor. Yozgat’a dışarıdan bir yatırım getirerek, dışarıdan ham madde getirip üretim yaparak Yozgat’a çok fazla bir değer kazandıramayız. Ama Yozgat’ın kendi öz sermayesini, kendi kaynaklarını işleyip üreterek daha fazla değer katabileceğimizi düşünüyoruz’ şeklinde konuştu.

ORTAKLAŞMA ZEMİNİ KURALIM İSTİYORUZ

 Şimdi Yozgat’ı bundan sonraki dönemde ortaklaşma zemini kurmak istiyoruz diyen Lekesiz, ‘2 yıl içerisinde malum sıklıkla seçimler geçirdik. 30 Mart Yerel Seçimleri, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri, 7 Haziran ve son olarak 1 Kasım Seçimlerini art arda yaptık. Ve seçim atmosferi siyasi rekabeti sürekli güncel tuttu. İşte Ak Parti MHP, CHP diyerek siyasi rekabet tavan yaptı. Olması gereken bir doğal rekabet oldu. Artık 4 yıl boyunca seçim olmayan bir döneme girdik. Artık bu siyasi rekabet ortamını geride bırakmak gerek. Bunu siyasi partiler adına demiyorum tüm Yozgat’ı oluşturarak fert ve kurumlara da iletiyorum. Siyasi rekabeti artık kenara bırakma zamanı geldi. Ak Parti İl Başkanı olarak tabiî ki Ak Parti siyasetini bir kenara bırakacak değilim ancak öncelik noktasını söylemek istiyorum. Öncelikler listesine en başa Yozgat’ı yazmak gerek. Yozgat söz konusu oldu mu rahatlıkla herkesin bir araya gelip sorunları çözüm önerilerini tartışıp eyleme geçirmemiz gerekiyor. Özetle bundan sonra parti siyaseti mutlaka olacak ama Yozgat birinci önceliğimiz olacak’ 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık