Ana Sayfa Güncel Yozgatlı Öğretmenden Örnek Kampanya

Yozgatlı Öğretmenden Örnek Kampanya

Yozgat Merkez Gülyayla Köyü’nden Aydın Vural göğsümüzü kabarttı.

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2014 Pazartesi 13:42
Yozgatlı Öğretmenden Örnek Kampanya

Şırnak'ın Silopi ilçesinde 2 yıldır görev yapan Yozgatlı öğretmen Aydın Vural, önce sosyal medya üzerinden bir kampanya başlatarak görev yaptığı okula 4 bin kitap kazandırdı, daha sonra bir marangoz gibi çalışarak okulun kütüphanesini büyüttü.

Gelen kitapları raflara dizerken ya da gönderilen hediyeleri çocuklara verirken çektikleri zahmeti unuttuğunu belirten Vural, “onların yüzünde gördüğümüz küçücük bir gülümseme, o defteri ya da kalemi verdiğiniz zaman ettiği teşekkür dünyalara bedeldir. Dünyanın tüm çocukları güzel ama biz Silopili çocukların en güzeli olduğuna inanıyoruz. Silopili çocuklar en iyisine layık” diye konuştu.

Silopi Şehit Üsteğmen Ahmet Konuksever İlk ve Ortaöğretim okulunda 2 yıldır görev yapan aynı zamanda müdür yardımcılığı görevini de üstlenen Yozgat Merkez Gülyayla Köyü’nden Aydın Vural, okula ait kütüphanenin büyütülmesi ve kitap sayınının artırılması için önce sosyal paylaşım sitesi üzerinden bir kampanya başlattı. Okulda aynı zamanda müdür yardımcılığı da yapan Aydın Vural'ın kampanyası ile yaklaşık 2 bin 500 öğrencinin eğitim gördüğü okula kitap yağmasına neden oldu. Öğretmen Vural, mesaisinden arta kalan zamanlarında ise kütüphanede gönüllü olarak bir marangoz gibi çalışıp yeni raflar yaptı. Bir taraftan tadilat ile uğraşan diğer taraftan gelen kitapları raflara dizen fedakar öğretmen, kampanyaya ilgi gösterip kitap gönderen herkese teşekkür etti.

Başlattığı kitap kampanyası hakkında bilgi veren Aydın Vural, Yozgat'tan Silopi'ye ilk geldiğinde tespit ettiği en önemli eksikliğin çocukların okuyabilecekleri imkânlarının olmaması olduğuna dikkat çekti.  Çocuklara öğretmenler odasından kitap temin ettiklerini, kitap çeşidinin az olmasının da sıkıntısını çektiklerini kaydeden Vural, şöyle devam etti:

4 BİN KİTABA ULAŞILDI

“Mail ve telefon aracılığı ile birçok yere başvurduk. Özellikle büyükşehirlerdeki belediyelere ve kütüphanelere ulaştık. Hiçbiri kayıtsız kalmadı. Nakdi yardım bile gönderen oldu. Kırtasiye malzemesi ve hediyeler gönderenler oldu. Bu olay kitap kampanyasını aştı ve çok boyutlu bir kampanya oldu. Bu konuda bize en büyük desteği Ümraniye Belediyesi verdi. Konya Büyükşehir Belediyesi’nden ciddi anlamda kitap desteği gördük. Bu kitapları raflara dizerken ya da gönderilen hediyeleri çocuklara verirken çektiğimiz zahmet ya da uğraştığımız mesai kesinlikle gözümüze batmıyor. Çünkü, onların yüzünde gördüğümüz küçücük bir gülümseme, o defteri ya da kalemi verdiğiniz zaman ettiği teşekkür dünyalara bedeldir.

Dünyanın tüm çocukları güzel ama Silopili çocuklar en güzeline, en iyisine layıklar. Çünkü, bu çocukların okumaya ihtiyaçları var. Okumayı seviyorlar. Zorla okutmuyoruz. Her gün sabah odamıza geldiğimiz zaman kapımızın önünde onlarca öğrenci okudukları kitapları değiştirmeye geliyorlar. Sevindiğimiz nokta budur. Temiz ve nezih bir ortamda ders çalışacaklar. Öğleden sonra etüt yapabilecekler. Şu anda 4 bine yakın kitabımız var. Halen de gelecek kitaplarımız var. Kampanyamız bitmedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık