Ana Sayfa Yozgat Yozgatlı Gurbetçiden Eğitime Destek

Yozgatlı Gurbetçiden Eğitime Destek

Belçika’da yaşayan hayırsever işadamı Ali İçen, doğup büyüdüğü topraklar olan Saraykent’e bağlı Çiçeklihüyüğü Köyü’ne 11 derslikli bir okul yaptıracak.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2014 Cuma 11:51
Yozgatlı Gurbetçiden Eğitime Destek

Saraykent Kaymakamı Ali Öner ile birlikte Vali Abdulkadir Yazıcı’yı makamında ziyaret eden hayırsever işadamı Ali İçen, kendisinin yurt dışında yaşadığını ve doğup büyüdüğü Çiçeklihüyüğü Köyü’ne 11 derslikli bir okul yaptırmak istediğini anlattı.

İçen, “Çocuklarımızın kaliteli eğitim alabilmeleri için fiziki ortam çok önemli. Bende memleketime güzel bir okul yaptırarak çocuklarımızın ferah ortamlarda eğitim almasını istiyorum” dedi.

Hayırsever desteği önemli

Yozgat eğitimde kaliteyi artırmak için devlet hayırsever iş birliğinin de önemli olduğunu vurgulayan Yazıcı, hayırsever iş adamlarının yardımlarını devam ettiğini bildirdi. Hayırsever İş adamı Ali İçen’e de teşekkür eden Yazıcı, ise şunları söyledi:

 “Yaklaşık bir ay içinde yapımına başlanacak ve önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştirilmeye çalışılacak okuldan yetişecek öğrenciler Ali İçen beyefendi için gurur kaynağı olacaktır. Oradan yetişen öğrenciler kendisini her zaman şükranla anacaklar. Ben kendilerine Yozgat eğitimine sağladıklarını anlamlı katkı sebebiyle teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık