Ana Sayfa Yozgat Yozgatlı Çiftçinin Büyük Telaşı

Yozgatlı Çiftçinin Büyük Telaşı

Bozulan zirai aletlerin tamirinin yapılmaya başlanması sanayi sitesinde ciddi hareketliliğe neden oldu.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 16:31
Yozgatlı Çiftçinin Büyük Telaşı
Türkiye’nin önemli tarım merkezilerinden Yozgat’ta çiftçiler, ekim ayı öncesi zirai aletlerinin bakımını yaptırmak için sanayinin yolunu tutuyor. Çiftçi, yeni tarım aletleri pahalı olduğu için ellerindeki zirai aletleri tamir ettirerek kullanmaya çalışıyor.

Yaklaşan ekim sezonu öncesinde çiftçiler bozulan zirai aletlerini tamir ettirme telaşına düşünce Yerköy sanayi sitesindeki hareketlilik de arttı.

ZİRAİ ALETLER TAMİR ETTİRİLİYOR

Yerköy İlçesi Sanayi sitesine kazayağı ve tırmık aletlerini getiren Necati Özer isimli çiftçi, ekim ayının yaklaşmasıyla kullanacağı zirai aletlerin tamir ve bakımını yaptırmak için şimdiden hazırlıklara başladığını söyledi. Özer, "Tarlanın ekime hazırlanması için kullanılacak malzemelerin bakıma ihtiyacı vardı. O yüzden sanayiye getirerek şimdiden bakımını yaptırıyorum. Tarlanın iyi bir şekilde ekime hazırlanması için mutlaka pulluktan mibzere kadar kullanılan malzemelerin iyi olması gerekir.” dedi.

SANAYİDE YOĞUNLUK ARTTI

Zirai aletlerin tamiratı üzerine faaliyetini sürdüren İsa Kandemir ise ekim ayının yaklaşmasıyla işlerinde yoğunluk başladığını belirterek, “Çifçilerimiz kırılan ya da tamire ihtiyacı olan tarım aletlerini bizlere getirerek bakımını yaptırıyor. Yeni tarım aletleri pahalı olduğu için vatandaşlarımız genelde ellerindeki zirai aletlerle idare etmeye çalışyor. Biz de mümkün olduğu kadar çifçilerimizin bu yöndeki ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. İlçemiz biçerdöverleri ile ünlü olduğu için nisanda biçerdöver tamir ve bakımı olurken, bu aylarda ise ekimde kullanılan zirai aletlerin bakım ve tamirat işi oluyor." diye konuştu.

Motor ustası Bekir Demir de 35 yıldır sanayide motor ustası olarak faaliyetimi sürdürdüğünü ifade ederek, "Türkiye’de biçerdöver bakım ve tamiratı bakımından ilçemiz büyük bir öneme sahip. Biçerdöver üzerine çevre illerdeki üreticilerimiz de bizim sanayimizi tercih etmektedirler. Şu an için traktör ve zirai aletlerin tamir ve bakımını yapıyoruz.” şeklinde konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık