Ana Sayfa Yozgat Yozgatlı Çatıya Sahip Çıkacak Mı?

Yozgatlı Çatıya Sahip Çıkacak Mı?

Köklü ve ihtişamlı bir geçmişe sahip Demokratik Parti, Cumhurbaşkanlığı seçimi arefesinde, Köşk’te kimi görmek istediğini deklare etti.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:27
Yozgatlı Çatıya Sahip Çıkacak Mı?

Celal Bayar, Turgut Özal ve Süleyman Demirel olmak üzere bünyesinden üç Cumhurbaşkanı çıkartan Demokrat Parti, CHP ve MHP tarafından ortak aday olarak gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu’ya açık destek verdi. Gazetemize özel açıklamada bulunan Seçim İşleri’nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nuri Efe, “Ekmeleddin İhsanoğlu’yu 12’nci Cumhurbaşkanı görmek istiyoruz. O’na tam destek oluyor ve sahip çıkıyoruz” dedi.

 

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı, hemşehrimiz Nuri Efe, bir Yozgatlı olarak Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir Yozgatlının aday gösterilmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Çok gururlandığını belirten Efe, şöyle devam etti:

 “İnşallah hayırlısıyla bu ülkenin 12’nci Cumhurbaşkanı bir Yozgatlı olacak. Bunun mutluluğunu, onurunu, sevincini hep beraber yaşayacağız. Biz Yozgatlılara bundan sonrasında çok büyük sorumluluk düşüyor. O da şudur: Yozgat ve Yozgatlı tarihte ilk defa böyle bir fırsat yakaladı. Bu şansı heba etmemesi ve evladına sahip çıkması gerekiyor. Yozgatlı kendine yakışanı yapacaktır. Fikri zikri, siyasi görüşü, partisi pırtısı ne olursa olsun, bunları bir kenara bırakıp ‘bu sefer de Yozgatlı olalım’ diyecektir.

YOZGATLI HAS EVLADINA SAHİP ÇIKACAKTIR

Yozgatlı feraset sahibidir. Akıl, iz’an, vicdan, irfan sahibidir. Yozgatlı bilir ki, Dünyada her şeyin stoku yapılır, tek şey hariç.. O da Fırsattır. Evet, sadece fırsatın stoku yapılmaz. İşte bu nedenle Sayın İhsanoğlu Yozgatlı için bir fırsattır. Bu fırsatı değerli hemşehrilerimin en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum.

10 Ağustos Pazar akşamı sandıklar açıldığında bütün Türkiye’nin gözünün Yozgat sandıkları üzerinde olacaktır. Herkes, yiğidin harman olduğu diyarın çocuklarının ne yaptığına, has evladına sahip çıkıp çıkmadığına bakacaktır. Yozgatlı için bu seçim bir sınav niteliği taşımaktadır. Hemşehrilerimin bu idrak ile oy kullanacağına inanıyorum.

Değerli hemşehrilerim, ‘mevzubahis Yozgat ve Yozgatlılık ise gerisi teferruattır’ diyerek Sayın İhsanoğlu’na sahip çıkacak, politika bezirganlarına, siyaset tüccarlarına, toplum mühendisliği simsarlarına ezdirmeyecektir.”

DÜNYA MARKASI BİR ŞAHSİYET

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı, hemşehrimiz Nuri Efe, İslam Konferansı Örgütü eski Genel Sekreteri, Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’yu, 76 milyon insanımızı kucaklayacak, hiç kimseyi ötekileştirmeyecek, Türk Milletini ve Devletini içerde ve dışarıda layıkıyla temsil edecek; doğru, dürüst, liyakatlı, milliyetçi, muhafazakâr, demokrat, laik; İslam Dünyasının yakinen tanıdığı, tüm Dünyanın saydığı, Dünya Markası bir şahsiyet olarak tanımladı.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık