Ana Sayfa Yozgatlı Bayanlar Bu Haber Sizin İçin!

Yozgatlı Bayanlar Bu Haber Sizin İçin!

Yozgat’ın, il merkezi, ilçeleri ve köyleriyle yaşanabilir bir kent olması için çalıştıklarını belirten Vali Yazıcı, “ Yakın zamanda Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi yapımına başlanacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2014 Perşembe 12:48
Yozgatlı Bayanlar Bu Haber Sizin İçin!

İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Kurul Toplantısı’nda, il genel meclisi üyeleri ve muhtarlarla bir araya gelen Vali Abdulkadir Yazıcı, Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi ile Sporcu Fabrikası’nın yapımına başlanacağını müjdeledi. Yazıcı, “850 bin TL”si çıktı. 1 milyon lira da Özel İdare’den ayıracağız. Projesi en ince noktasına kadar hazır” dedi.

Yozgat’ın, il merkezi, ilçeleri ve köyleriyle yaşanabilir bir kent olması için çalıştıklarını belirten Vali Yazıcı, “ Yakın zamanda Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi yapımına başlanacağını söyledi. Yozgat”a gelecek hemşerilerimiz ve gurbetçilerimiz için önemli bir uğrak yeri olacak. Farklı tatil yörelerine gitmelerine gerek kalmayacak. Tesis ilimizin örf ve adetlerine uygun olarak yapılacak. Sabah çocuğuyla aquaparka giden kardeşlerimiz orada saatlerce kalabilecek. Yaşam merkezi olacak tesiste vatandaşlarımız termal sudan ve bir çok etkinlikten yararlanacak. Spor yapabilecek. Yozgat için güzel bir eser olacak” diye konuştu.

DEĞİŞİM BAŞLIYOR

Hükümet Konağı’ndan itibaren Lise Caddesi’nde ne kadar kamuya ait bina varsa yeniden ele alınacağını, çevre düzenlemesinin yanı sıra bazılarının yeniden yıkılıp yapılacağını vurgulayan Yazıcı, şöyle devam etti:

 “Vali Konağı öncesindeki camimizin ve vali konağının duvarlarını iç tarafa alacağız. Yozgat Lisesi’nde onarım başladı. Lisemizi ortaya çıkaracağız. Celal Atik Ortaokulu ve lojmanını kaldıracağız. Yozgat Lisesi’ni bastırmayacak şekilde oraya bir okul yapacağız. Tarım, jandarma binalarının duvarlarını değiştireceğiz. Ofis binasını da alacağız. Lise caddesinden itibaren vatandaşlarımız huzur içerisinde güzel kaldırımlarla ferah bir şekilde kent merkezinde gezilebilecek.”

SPOR VADİSİ 1. ETAP İHALESİ 22 NİSAN’DA

Spor vadisinde birinci etabın 22 Nisan tarihinde ihalesinin yapılacağını vurgulayan Yazıcı, şunları söyledi:

“Spor vadisinde yüzme havuzu yapılıyor. Orada Sporcu Fabrikası’nı da yapacağız. Aynı bölgeye gençlik merkezi de yapacağız. Spor Vadisi’nin ikinci etabında tünel, tren macera parkı gibi yatırımlar olacak.  Onların yapımını da yazın başlatacağız. 3. etap içinde ise 80 bin ağaç dikildi. Bunların 15 bini büyük ağaç. Bu ağaçlarımız için su deposu yaptık ve damlama sulama yöntemiyle bu ağaçlarımızı büyüteceğiz. Yetişkin ağaçlar diktik ki vadideki yeşilin güzelliğini sadece torunlarımız değil bizde görelim diye. İlimizde hastanenin ve imama hatip lisesi yapımı devam ediyor. İnşallah Yozgat il merkezini, ilçeleri ve köyleriyle vatandaşlarımızın huzur ve mutluluk içinde yaşayacağı bir konuma getireceğiz”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık