Ana Sayfa Güncel Yozgat’ın Yüreğini Yakmıştı! Harekete Geçildi

Yozgat’ın Yüreğini Yakmıştı! Harekete Geçildi

Cuma günü çıkan yangında kullanılamaz hale gelen 156 yıllık Şeyh Hacı Ahmet Efendi Camisi'nin restore edileceği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2015 Pazartesi 09:40
Yozgat’ın Yüreğini Yakmıştı! Harekete Geçildi

Yanan tarihi camide incelemede bulunan AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Ahmet Şevki Ergin Vakfı Başkanı Ali Şakir Ergin'i ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başer, yaptığı açıklamada, caminin Yozgat'ın manevi mimarı Şeyh Hacı Ahmet Efendi'nin Yozgat'a bırakmış olduğu miras olduğunu söyledi.

Tek sevindirici olayın yangının hem kütüphane kısmına hem de mezar kısmına sıçramaması olduğunu ifade eden Başer, "İnşallah, buranın tamiratına en kısa zamanda başlamış olacağız. Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ile ilgili gerekli çalışmalar yapıldı. Pazartesi günü ekipler gelerek camide gerekli incelemeleri yapacak. Bu camimizi biz 2008 yılında restore ettirmiştik. İnşallah, en kısa zamanda ihaleye çıkarmak suretiyle aslına uygun olarak tadilatını yapmış olacağız. Rab'im bir daha keder, dert, yangın, felaket vermesin diye dua ediyorum" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık