Ana Sayfa Güncel Yozgat’ın yeni müftüsü Salih Sezik görevine başladı

Yozgat’ın yeni müftüsü Salih Sezik görevine başladı

Yozgat’ın yeni müftüsü Salih Sezik 7 Ocak itibarıyla görevine başladığını yazılı bir açıklamayla duyurdu.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2017 Pazar 22:44
Yozgat’ın yeni müftüsü Salih Sezik görevine başladı

Yozgat’ta dinin rahmet ikliminin ulaşmadığı, Kur’an’la buluşmadığı hiçbir ev, hiçbir işyeri, hiçbir kurum ve kuruluş, hiçbir gönül bırakılmayacağını deklare eden Sezik, “Yüce Rabbimizden en büyük dua ve niyazım, Yozgat’ımıza hizmet ederken yardım ve desteğini üzerimizden eksik etmemesi, daima sevdiği ve hoşnut olduğu güzel çalışmaları yaparak rızasını kazanabilmektir” diye konuştu.

Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik görevine başladı. 7 Ocak itibarıyla görevine resmen başladığını yazılı bir açıklama ile duyuran Sezik, “Bu önemli ve mesuliyeti çok ağır, ancak şerefi çok büyük olan bu göreve şahsımı layık gören, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, devlet büyüklerimize ve bana güven duyan herkese en kalbî şükranlarımı arz ederim” dedi.

15 TEMMUZ VURGUSU

Görev süresi boyunca Diyanet İşleri Başkanlığı’nın vizyon ve misyonuna uygun olarak, birlik ve beraberlik ruhu içinde toplumun tamamına ulaşma gayretinde olacağını belirten Sezik, 15 Temmuz şehitlerine selam da göndermeyi ihmal etmediği yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yüce Rabbimizden en büyük dua ve niyazım, Yozgat’ımıza hizmet ederken yardım ve desteğini üzerimizden eksik etmemesi, daima sevdiği ve hoşnut olduğu güzel çalışmaları yaparak rızasını kazanabilmektir. Yozgat’ın her köşesinde, camilerde, Kur’an kurslarında, mihraplarda, minberlerde, kürsülerde, şerefelerde asırlarca ilahi rahmet ve merhamet çağrısının, ezanların ve salâların yankılandığı, ezanların ve salâların tanklara, uçaklara, silahlara galip geldiği bu topraklarda dinin rahmet iklimini ulaştıramadığımız, Kur’an’la buluşturamadığımız hiçbir ev, hiçbir işyeri, hiçbir kurum ve kuruluş, hiçbir gönül bırakmamaktır. Yüce dinimizin diriltici nefesini ve mesajını hayatla buluşturmaktır.

HAYIRLA YAD EDİLMEK İSTİYOR

Bu güne kadar Yozgat için, ülkemiz için gayret eden, âlemi İslâm’a hizmet eden, eser bırakan şahsiyetleri minnetle, hayırla yâd ediyorum. Yüce Allah’tan hayırla yâd edilecek hizmetler yapmayı ümit ve niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni görevimin ülkemiz, milletimiz, Yozgat’ımız için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Yozgatlı kardeşlerimin hayır dualarını ve desteklerini bekliyor, 2017 yılının birlik beraberliğimizi, kardeşliğimizi daha da pekiştirmesini, ülkemizi ve alemi İslam’ı terörden arındırmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık