Ana Sayfa Güncel Yozgat’ın tek umudu Cumhurbaşkanı Erdoğan!

Yozgat’ın tek umudu Cumhurbaşkanı Erdoğan!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 Ocak’ta 6. Olağan İl Kongresi için Yozgat’a gelecek. Erdoğan’ın 15. kez Yozgat’a gelecek olması iktidar kanadında Yozgat’a verdiği önem olarak ifade ediliyor ama..

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2018 Cuma 23:24
Yozgat’ın tek umudu Cumhurbaşkanı Erdoğan!

 Erdoğan’ın 15. kez Yozgat’a gelecek olması iktidar kanadında Yozgat’a verdiği önem olarak ifade ediliyor. Peki, Yozgat bu önem karşısında hak ettiği yere ulaştı mı? Verdiği desteğin karşılığını alabildi mi? Şüphesiz verilere baktığımızda bu sorulara pekte olumlu bir yanıt veremiyoruz.

 ERDOĞAN YİNE DESTEK İSTEYECEK

 Yozgat Son Söz yazarı Orhan Kalabalık bu haftaki köşe yazısında bu konuya değindi. Kalabalık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugüne kadar tüm seçimlerde destek için Yozgat’a geldiğini ve karşılığında bu desteği aldığını yine bunun bir benzerinin yaşanacağını yazdı.   

 YOZGAT ERDOĞAN’DAN NE İSTEYECEK?

 Bu soruya da yanıt arayan Kalabalık, Yozgat’ta ezici bir çoğunluğun beklenti içerisinde olmadığını belirterek, “Cumhurbaşkanı Erdoğan kendi beklentisini açıkça ifade ederken Yozgat’ın ki yine içten, yine sessiz bir beklenti olacak. Yozgatlının duygusal bağı o kadar ilerde ki beklentisinin buna yetişip dillendirilmesi imkânsız. Tek umut Erdoğan’ın bir gün bunu görmesi.” ifadelerine yer verdi.

  ERDOĞAN YOZGAT’IN DURUMUNU GÖREMEDİ

 Kalabalık yazısının devamında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yozgat’ın beklentileri karşılanıyor” düşüncesi içerisinde olduğuna değindi. Bunda en büyük payın ise Yozgat halkının kendisine gösterdiği ilgi ve destek ile birlikte dile getirilmeyen talepler olduğunun altını çizdi.

 Kalabalık şu ifadelere yer verdi. “Yozgat üniversite ile gelişti, marka kent yolunda, şuan ise hızlı tren ve havaalanı ile uçma aşamasında olmalı.

Yozgat halkının kendisine gösterdiği ilgi ve destek de bunu doğrular nitelikte.
Öyle olmasa Yozgat halkı neden destek versin ki? Öyle olmasa elbette Yozgatlılar karşılarına geçer dillendirirdi. Beklentilerini, taleplerini söylerdi. Cumhurbaşkanım ilimizin beklentileri şunlar şunlardır derlerdi. Duymadınız mı canlı yayında acemi birliği isteyen vatandaşa ‘size usta birliği yakışır’ dedi.”

***

TEK UMUT CUMHURBAŞKANI!..

“Tek umut Erdoğan” sözlerine de açıklık getiren Kalabalık, eğer ki Erdoğan kendi beklentilerini belirtip ardından “Yozgat’ın beklentilerini” duymak isterse diyerek konuya farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor ve şu ifadelere yer veriyor. 

“Erdoğan’ın Yozgat’ın beklentisini öğrenmek istediğini düşünün! Bize verilen destekle hizmet için bu makamlardayız. Sizden dünkü Yozgat’ın ve bugün ki Yozgat’ın bir değerlendirmesini istiyorum. Verilen desteğe karşılık marka kent sözü vermiştim. Bunu ne kadar hayata geçirebildiniz? Yaptığınız çalışmalar ile birlikte 2023 Yozgat’ın yol haritasını duymak istiyorum. Buyurun sizi dinliyorum’ dese…”

İSTEMEK ZORUNDAYIZ!

Kalabalık yazısının sonunda Yozgat olarak beklentilerimizi somutlaştırıp dile getirmek ve istemek zorunda olduğumuzu altını çizerek yazısını şu ifadelerle sonlandırdı. “Yozgat milletvekilleri, parti teşkilatı ve bürokratlar sizce ne yanıt verir? Kaç kişi elinde dosya ile çıkıp yaptıklarımız bunlar, yapacaklarımız bunlar, bunlarda sizden beklentimiz, desteğinizi bekliyoruz’ der? Kim Bozok Üniversitesi rektörü Salih Karacabey gibi dile getirebilir? İşte Yozgat’ın asıl sorunu buradadır. Beklentisi oluşturulmayan bir şehir olduk bugün. Beklentimizi artık somutlaştırıp dile getirmek ve istemek zorundayız. Yozgat tam destek veren bir ildir, destek istemekte en doğal hakkıdır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık