Ana Sayfa Güncel Yozgat'ın O İlçesine Büyük Müjde! Geliyor

Yozgat'ın O İlçesine Büyük Müjde! Geliyor

Yozgat'ın Çekerek ilçesinde yaşayanları sevindirecek bir gelişme yaşandı. Seçim öncesinde söz verilen doğalgaz'ın ilçe getirilmesi için kollar sıvandı.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2015 Cuma 22:37
Yozgat'ın O İlçesine Büyük Müjde! Geliyor

Yozgat'ın Çekerek ilçesinde yaşayanları sevindirecek bir gelişme yaşandı. Seçim öncesinde söz verilen doğalgaz'ın ilçe getirilmesi için kollar sıvandı.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde doğalgaz çalışmaları sürüyor. 2016 yılının başlarında Çekerek’e gelmesi bekleniyor.


Seçim öncesi ilçe halkına söz verdiklerini söyleyen Çekerek Belediye Başkanı Bedrettin Bozkurt, verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz” dedi.

Başkan Bozkur, “Biz seçim öncesi ilçemize doğalgazı getireceğimizi sözünü vermiştik. O dönemde küçük ilçelere elektrik abonesinin yüzde 60’ını doğalgaz abonesi olarak yapılması şartı getirilmişti, biz bu şartı kısa sürede yerine getirdik. Bizim gibi durumda olan 200 ilçe arasında ikinci olduk.

Doğalgaz Sorgun ilçesinden Eymir beldesi üzerinden Çekerek’e getirilecek ve çalışmalar çok hızlı bir şekilde sürdüyor. Doğalgazın ilçemize gelmesinde Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’ın çok büyük katkısı olmuştur. İlçemize doğalgaz gelebilmesi için kanun hükmünde kararname çıkartılmıştır. İnşallah 2016 yılının ilk aylarında doğalgaz ilçemize gelmiş olacak. Daha sonra da yapılacak ihale sonunda evlerimize doğalgazlar bağlanmış olacak. Belediye olarak halkımıza verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşarken, bu mutluluğu bize yaşatan başta Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ ve diğer milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Çekerek inşallah bundan sonar, yeni yeni hizmetlere kavuşacak ve daha modern bir ilçe olma yolunda hızlı bir şekilde yürüyecek” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık