Ana Sayfa Güncel Yozgat’ın mütevelli heyeti belli oldu

Yozgat’ın mütevelli heyeti belli oldu

Yozgat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın hayırsever vatandaş grubunu oluşturan 32 kişilik kontenjan, İl Genel Meclisi’nin üçüncü oturumunda belirlendi. Merkez kontenjanı değişmedi. Mehmet Özel ve Süleyman Arun yine listeye girdi.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2017 Perşembe 22:07
Yozgat’ın mütevelli heyeti belli oldu

Yozgat İl Genel Meclisi Ocak ayı üçüncü birleşiminde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyeti şekillendi.

Muhtar ve STK temsilcilerinin daha önce yapılan seçimlerle belirlendiği heyette, hayırsever vatandaşlar, İl Genel Meclisi’nin iktidar ve muhalefet gruplarının önerdiği isimler arasından seçildi.

Halil Şahbaz başkanlığında gerçekleşen üçüncü oturumda, Merkez, Akdağmadeni, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Çekerek, Sarıkaya, Sorgun, Yenifakılı ve Yerköy’de ikişer üye çekilirken, Aydıncık, Kadışehri, Saraykent ve Şefaatli ilçelerinde kamu yararına çalışan dernek bulunmadığı için yönetmelik gereği üye sayısı üç’e tamamlandı.

Yapılan seçimlerin ardından 2017 yılında SYDV mütevelli heyetlerinde görev alacak 32 isim şöyle sıralandı:

Merkez: Mehmet Özel, Süleyman Arun.. Akdağmadeni: Bayram Başol, Ali Alıcı.. Aydıncık: Bekir Bolat, Fikret Erdoğan, Hacı Ahmet Altun.. Boğazlıyan: Yılmaz Tuncel, Şaban Kayhan.. Çandır: Ahmet Durmuş, Osman Gümüşsu.. Çayıralan: Namık Pınarbaşı, Sebahattin Çakıcı.. Çekerek: Mehmet Akkan, Yunis Doğan.. Kadışehri: Hüseyin Ünal, Osman Çalışkan, Uğur Aksu.. Saraykent: Mustafa Yener, Haydar Akyol, Tuncay Erciyas.. Sarıkaya: Talat İbiş, Zekeriya Şahan.. Sorgun: Ömer Akdemir, Mustafa Ayhan Kılınç.. Şefaatli: Yusuf Sarı, Faris Türkmen, Halil Şaraplı.. Yenifakılı: Duran Çelik, Alaaddin Tanrıverdi.. Yerköy: İbrahim Çınar, Salih Yılmaz.

Bilindiği üzere, mütevelli heyeti, il ve ilçe merkezlerinde köy ve mahalle muhtarları arasından seçilecek birer kişi, STK temsilcileri arasından seçilecek ikişer kişi ile İl Genel Meclisinin hayırsever vatandaşlar arasından seçeceği ikişer kişiden oluşuyor.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İdlib’de çamur içinde yaşayan aileler sıcak yuvaya kavuşuyor

İdlib’de çamur içinde yaşayan aileler sıcak yuvaya kavuşuyor

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık