Ana Sayfa Siyaset Yozgat’ın Köy Muhtarlarından TBMM’ye Çıkarma

Yozgat’ın Köy Muhtarlarından TBMM’ye Çıkarma

Yozgat Merkeze bağlı bulunan köy muhtarları Ankara’ya çıkarma yaptı. Yozgat Milletvekillerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan muhtarlar köylerinin sorunlarını aktardı.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2016 Perşembe 14:02
Yozgat’ın Köy Muhtarlarından TBMM’ye Çıkarma

Adalet Bakanı ve Yozgat Milletvekili olan Bekir Bozdağ dışında tüm vekillerle görüşen köy muhtarları isteklerini tek tek sıraladı.

‘HAYIRLI OLSUN’ DEDİLER

Yozgat Merkez İlçeye bağlı köy muhtarları TBMM'de Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal ve Abdulkadir Akgül'i ziyaret ederek, vekillere hayırlı olsun dileklerinde bulunup, köyleri ile ilgili sorunları aktarıp, milletvekillerinden yardım istedi.

‘VEKİLLERİMİZ TEK TEK NOT ALDI’

Lök Köyü Muhtarı Hamza Kayıhan, köy muhtarları olarak 1 Kasım'da milletvekili seçilen Yozgat Milletvekillerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını belirterek, "Bizi ağırlayan milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Köylerimizle ilgili milletvekillerimize sorunlarımızı bildirdik. Onlarda sorunları tek tek not alarak, çözümü noktasında bize destek olacaklarına söz verdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

‘YOLLARIMIZ ASFALTLANSIN’

Lök Köyünü Atatürk yoluna bağlayan Lök Köyü-Büyükincirli Köyü arasını asfalt yapılması konusunda milletvekillerinden yardım talebinde bulunduklarını ifade eden Kayıhan, "Köyümüzde öğrencilerimiz Osmanpaşa Köyüne taşınıyor. Özellikle kış mevsiminde ve bahar aylarında çamur oluyor, öğrencilerimiz gidip gelmekte zorlanıyor. Bu sebeple bu yolumuzun asfaltlanmasını istiyoruz. Ayrıca bu yol Erkekli Köyü, Lök köyü ve Büyük İncirli köyünün grup yolunu oluşturuyor. Bu yolu çok sayıda vatandaş kullanıyor. Bu sebeple biran önce bu yolumuzun asfaltlanmasını istiyoruz. Bu konuyu milletvekillerimize illettik, onlarda destek olacakları konusunda söz verdiler. İnşallah yolumuz asfaltlanır. Bizi ağırlayan sorunlarımızı dinleyen milletvekillerimiz Yusuf Başer'e Ertuğrul Soysal'a ve Abdulkadir Akgül bey'e teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık